מה אתה חושב לעצמך, שר החינוך בנט?

היועצים המליצו – ואתה ביטלת את דעתם המקצועית. כנראה החלטת בלי לקרוא את הספר הטוב הזה, כי לו קראת היית מבין שהוא משקף את בעיית הבעיות שלנו כאן. מה שעשית מעורר מחלוקת מיותרת וקנטרנית. עודד בן עמי פונה לשר החינוך

מה אתה חושב לעצמך, שר החינוך נפתלי בנט, כשאתה מחליט לא לצרף את הספר "גדר חיה" של דורית רביניאן לרשימת ספרי הלימוד לבגרות בבתי הספר? ראשית, מר בנט, היועצים המקצועיים שלך, המפקחים ללימודי הסיפרות, המליצו לך לצרף את הספר החשוב הזה לרשימה - ואתה ביטלת את דעתם המקצועית. מה הם חושבים עליך?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

והתלמידים שכבר קראו את הספר, מה הם חושבים עליך? הם משוכנעים שקבלת החלטה שגויה, בעיקר כיון שכנראה החלטת בלי לקרוא את הספר הטוב הזה. לו קראת, מר בנט, היית מבין שהספר משקף את בעיית הבעיות שלנו כאן, סליחה על הספוילר, על הרומן הבלתי ניתן למימוש, בין ליאת הישראלית לבין חילמי הפלשתיני. היית לומד מעט מאהבת האדם שהספר הזה מלמד. הוא ממש לא מעודד התבוללות.

ומה חושבים עליך, שר החינוך, התלמידים שעדיין לא קראו את "גדר חיה"? שאם אתה אוסר עליהם, כדאי כנראה לרוץ ולקרוא, כי יש שם אולי משהו שמישהו רוצה להסתיר.

ומה חושבים עליך אזרחים סתם, אנשים נאורים, אינטליגנטים, ליברלים שקיוו שבשנת 2015 שר חינוך בישראל לא מצנזר ספרים רק כי נדמה לו שתכנם לא מתאים להלכי הרוח בציבור ששלח אותו למקום שבו הוא יושב? התנ"ך, מר בנט, הוא הספר החשוב, האיכותי, והמרתק שבין הספרים הנלמדים - והרי איש לא מעלה בדעתו להסיר אותו מרשימת ספרי הלימוד רק בגלל אהבות יהודים לנכריות ונכרים ליהודיות שיש בו בשפע.

מה שעשית, מר בנט, מעורר מחלוקת מיותרת, לא נחוצה, קנטרנית. חבל.