גם מינוי ראש המוסד הפך לתכנית ריאליטי

הרקורד המקצועי של יוסי כהן נותן לו את כל הסיכויים למלא את תפקיד ראש המוסד בהצלחה, אך הליך המינוי שהתעכב והדרך שבה הוכרז לא מוסיפה כבוד לאיש. רוני דניאל על הבחירה הראויה ועל המופע הטלוויזיוני המיותר שארגנה לשכת רה"מ

מופע מיותר, כהן ונתניהו (פלאש 90 מרים אלסטר)

כל המועמדים לראשות המוסד היו כנראה מתאימים, כך לפחות על פי ראש הממשלה. "כרטיס העבודה" של יוסי כהן נותן לו את כל הסיכויים למלא את התפקיד ובהצלחה, אך "מופע הריאליטי" שבו הוכרז שמו היה מיותר ולא מכובד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כהן היה המשנה לראש המוסד ולאחר מכן התמנה ליועץ לביטחון לאומי של ראש הממשלה. המהלך הזה אותת כבר אז שהוא מועמד מוביל לחזור ולהנהיג את המוסד ולו בשל העובדה שעבד בתקופה האחרונה קרוב מאד לראש הממשלה, גם בשליחויות מדיניות וגם אחרות.

למרות זאת, בימים האחרונים נראה היה שהמינוי כלל לא בטוח. בכל פעם שהודעה לגבי מינוי, שעל פניו נראה ראוי ומתאים, מתמהמהת - הדבר מכניס אי שקט וכך צצות ספקולציות ונזרקים לאוויר שמות. כך היה גם במקרה הזה.

רוני דניאל

האלוף עידו נחושתן לא היה בשום שלב מועמד, אבל שמו בכל זאת הוזכר כאילו הוא מועמדו של ראש הממשלה לתפקיד ראש המוסד. היום אפשר לומר שאיש לא פנה אליו ואיש לא דיבר אתו על האפשרות הזאת, אבל כאשר מתמהמהים שלא לצורך בהודעה, זה טבעי שהספקולציות האלה יצוצו.

ההודעות על ראשי מוסד שמתמנים מעולם לא נעשו באופן כזה. בכל פעם שהתחלף ראש מוסד התפרסמה הודעה קצרה, לקונית שבישרה על המועמד שנבחר. הפעם החליטו בלשכת ראש הממשלה משום מה להפוך את זה למעין מופע ריאליטי בשידור ישיר. למועמדים השונים הוציאו את הנשמה ובסוף מופע טלוויזיוני מיותר הוכרז שמו של ראש המוסד הבא.

ראוי לחזור לדרך הקודמת. ראוי לארגון הזה ולמשרתים בו שינהגו בהם כבוד רב יותר, ושההודעה תימסר בצורה פשוטה, כפי שהיה בעבר, על אף שאנחנו כבר חיים שתקופה שהכול בה ריאליטי.