הסעיף ששווה מיליונים – כספים קואליציוניים

במסגרת אישור תקציב המדינה, קיבלו חלק מחברי הכנסת מהקואליציה "דמי העברה" - מה שמכונה כספים קואליציוניים. במסגרת המהלך הועברו עשרות מיליונים לביטחון ביו"ש ולמוסדות דתיים. המסקנה העיקרית מהעברת התקציב - מי שמחזיק את האקדח - מקבל

בתום שעות ארוכות של הצבעות לתוך השעות הקטנות של הלילה, אושר ביום חמישי לפנות בוקר תקציב המדינה לשנים 2015-2016 ברוב של 61 חברי כנסת מול 59 מתנגדים. איפה הפריפריה בתקציב? כולם משלמים מס שפתיים לפרפריה, אך הפריפריה לא מקבלת הרבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אפשר לבדוק מה מקבלת אוניברסיטת אריאל מול אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע או מכללת תל חי. גם לא נעשה שינוי בחוקי המיסים כך שעשירים ישלמו יותר מס.

מלבד ההבדלים בין פריפריה למרכז, ישנו סעיף בתקציב ששווה מיליוני שקלים - הכספים הקואליציוניים. לאחר חשיפת הפרשה שזכתה לשם "פרשת ישראל ביתנו", משרד המשפטים קבע שתי אמות מידה בנוגע לסעיף הזה: אחידות ושקיפות.

במסגרת התקציב החדש, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קיבל "דמי העברת תקציב" בשווי 38 מיליון שקלים למקוואות, יד ושם וקשרים רוחניים דתיים. גם ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), יו"ר הקואליציה בוועדת הכספים, קיבל 37 מיליון שקלים מענקי ביטחון ליהודה ושומרון ומרכז להעצמה יהודית.

הווה אומר - מי שמחזיק את היד על האקדח או את החבל על הצוואר - מקבל. איפה האחידות? במשרד המשפטים אומרים שתהיה שקיפות, אך זה ילווה על ידי ועדה מקצועית.