מי אני שאגנה את ההסתה?

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' על כך ש"לא מצא ולו מילה אחת לומר על הפוסט שבו תמונה של ראש הממשלה במדי נאצי", אברמוביץ' מגיב. בתשובתו הוא מבהיר שכל הסתה ראויה לגינוי, אבל מזכיר שהוא לא היועץ המשפטי לממשלה ולא שר החינוך או התרבות

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

תקראו לזה איך שתרצו, פוסט מודרני או טרום מודרני: אין לי סמארטפון ואין לי פייסבוק ואין לי טוויטר, וכלל לא ידעתי על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו תקף אותי בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אמנון אברמוביץ', שהזדעק בצדק כאשר הועלתה תמונת הנשיא ריבלין במדי אס.אס, לא מצא ולו מילה אחת לומר אמש על הפוסט שהעלה אחד מעורכי ynet, ובו תמונה של ראש הממשלה במדי נאצי", כתב השבוע נתניהו. ובכן, דני קושמרו ונשמות טובות רבות אחרות התקשרו לעדכן אותי.

אבל גם אם ידעתי על כל זה - מי אני בכלל שאגנה? מה אני, היועץ המשפטי לממשלה? מבקר המדינה? שר החינוך? שר התרבות? אז למען הסר ספק - כמובן שהדבר מגונה בדיעבד ומגונה מראש.

אלא שאת הדברים הללו - מדי נאצים, מדי חיזבאללה, דגלי חמאס - מצמידים כאן לצערנו פעמיים בשבוע לאלופי פיקוד, ליועץ המשפטי לממשלה, לפרקליט המדינה, למפכ"ל המשטרה וגם לעמיתינו העיתונאים, בערוץ 10, בעיתון הארץ, בידיעות אחרונות וגם בערוץ הזה, ליונית לוי ולערד ניר. ואיש אינו מגנה.

אז אבהיר שיישרתי את ההדורים עם ראש הממשלה. בשיחתנו שאלתי אותו: "למה נזעקת? למה לא נזעקו כל המכובדים האחרים?". נתניהו השיב לי: "תראה, לי יש עור עבה, אבל לא מאוד עבה, ואני לא מוחל על כבודי, ולכן אני עושה את זה". נו שוין.