שימוש בכוח מופרז? בארה"ב מוציאים להורג

דובר מחלקת המדינה האמריקנית התייחס אמש להסלמה באזורנו וטען כי ישנן עדויות לכך שישראל מפעילה כוח מופרז נגד פלסטינים. ביקורת כזו מצד מדינה שבה שוטרים מוציאים להורג אזרחים שחורים לא חמושים הייתה מגוחכת, אם לא הייתה כל כך מקוממת

כוח מופרז? הדוקר בן ה-13 בבית החולים

פרגוסון, פיניקס, ניו יורק, אוהיו - זו רשימה חלקית בלבד של ערים בארצות הברית של אמריקה שבהם ירו שוטרים באזרחים שחורים שלא היו חמושים. לא סכין, לא אולר, לא M16 מקוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מהם לבש קפוצ'ון ולא סובב את הראש כשהשוטר פנה אליו, אחר לא ציית לתמרור, רץ וחטף שמונה כדורים בגב - הוצאות להורג. כמעט בכל המקרים השוטרים אפילו לא עמדו בפני כתבי אישום והמעטים שכן - זוכו.

מה היה קורה אם אותם אזרחים שחורים היו מחזיקים בידם סכין? השוטר היורה היה הופך לגיבור. אבל בגל הטרור הנוכחי בישראל הגיעה מחלקת המדינה האמריקנית למסקנה ש"ישנן ראיות אמינות לשימוש מופרז בכוח נגד פלסטינים".

נערה בת 16 יוצאת מבית ספר עם סכין בין ספרי הלימוד בתיק ורצה ישר לצווארו של איש ביטחון באמצע עיר הבירה. היא נורית ונפצעת באורח בינוני בלבד, הכוחות במקום צועקים "לא לירות", אבל מחלקת המדינה האמריקנית מצאה ראיות אמינות לשימוש בכוח מופרז נגד פלסטינים.

עופר חדד (חדשות 2)

אזרח ישראלי, עובד חברת התקשורת הגדולה במדינה, ערבי שדווקא השתלב היטב בחברה הישראלית, לוקח את רכב החברה שלו, דורס אזרחים תמימים ומכה אותם בגרזן בהתקף רצחני. אזרחים מנסים לנטרל אותו - בגז מדמיע, לאחר מכן בירי, והוא בטירוף מבעית קם פעם אחר פעם ומנסה להשלים את המלאכה בקורבנות ששוכבים לצידו. רק אחרי שלושה סיבובים כאלה הוא נורה ונהרג, אבל מחלקת המדינה האמריקנית מצאה ראיות לשימוש בכוח מופרז נגד פלסטינים.

ילד בן 13 לוקח סכין קצבים ומנסה לרצוח ילד בן גילו שרכב על אופניים. הוא מנוטרל ונשמר על ידי הכוחות מפני ההמון הזועם. אכן ראיות לשימוש מופרז בכוח. אם זה לא היה מקומם - זה היה מגוחך.