זמן ההכרעה: סוף השבוע

גל הטרור חצה את ירושלים והתפשט לרחבי הארץ, אך רק אחרי סוף השבוע נדע לאן ייתקדם גל הטרור. שבת שקטה עשויה לאותת על דעיכה קרובה, אך אלימות גם במהלך השבת עלולה להעיד על שבועות קשים של טרור. נקודת האור: המשטרה והאזרחים למדו עד כמה חשובה מהירות התגובה, שהפכה לנכס

זמן ההכרעה: סוף השבוע (חדשות 2)

תם החיפוש אחרי מכנה משותף לכל הפיגועים והמחבלים: גל הטרור יצא מהעיר העתיקה, יצא מירושלים והתפשט במדינה כולה. זמן ההכרעה האמיתי יהיה סוף השבוע הקרוב, שאחריו נדע אם פנינו לדעיכה או הסלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השעות שאחרי תפילות יום השישי הן זמן מועד להתפרעויות, ולכן צריך לראות מה יקרה אחריהן: שבת שקטה פירושה שייתכן ואנו הולכים לקראת דעיכה; שבת שבה יתרחשו מקרי אלימות נוספים עלולה לאותת על תקופה לא קצרה של אירועים דומים, לא רק בירושלים אלא בגדה כולה.

אם אכן כך יקרה, המציאות היא שלא ניתן למנוע פיגועי סכינאות בודדים, ולכן הדבר המשמעותי ביותר באירועים אלה הוא מהירות התגובה. בכל הפיגועים של העת האחרונה אלמנט זה היה מרשים: הן המשטרה והן האזרחים הגיבו במהירות, כשהם מנטרלים את המחבלים תוך דקות ספורות. מהירות התגובה הישראלית הפכה לנכס שלא היה ברשותנו בעבר, וזה דבר שניתן להתגאות בו.

במקביל, חשוב לציין כי על אף שהממשלה צפויה לאשר כבר ביום ראשון הקרוב את מינוי של רוני אלשיך למפכ"ל המשטרה, הוא ייכנס לתפקידו רק ב-11 בנובמבר - אלשיך ביקש לעבור חפיפה מסודרת, דבר שלו הסכים ממלא מקום המפכ"ל הנוכחי, בנצי סאו. משכך, בשבועות הקרובים תמשיך המשטרה לתפקד תחת מפכ"ל זמני.