3 עצות לגבי אשכנזי בדרך לכנסת

השמועות אומרות שהפגישות התכופות של גבי אשכנזי עם ח"כ יאיר לפיד מעידות על הכוונות העתידיות שלו, אבל רינה מצליח ממליצה לרמטכ"ל לשעבר לחשוב על שלושה דברים לפני שהוא נכנס לביצה הפרלמנטרית: האם בכלל להצטרף לפוליטיקה? אם כן, לאיזה תפקיד לצפות? ועם איזו מפלגה עדיף לרוץ לכנסת?

גבי אשכנזי, ארכיון (פלאש 90)

לאן צפוי ללכת הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי מבחינה פוליטית? אני לא בטוחה לאן בדיוק, אף על פי שאני שומעת שהפגישות התכופות שלו עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמורות להעיד שזה הכיוון. אבל בכל אופן יש לי עצה בשביל אשכנזי, וכיוון שהוא מגיע מהצבא - אני אחלק את העצה שלי לשלושה חלקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עצה ראשונה: אתה בכלל לא חייב ללכת לפוליטיקה. גם אם הבאזז סביבך גורם לך להיראות כמו המושיע ואתה הדבר החם הבא, תחשוב טוב אם אתה באמת מתאים. לא כל קצין בכיר שהצטרף לפוליטיקה הצליח בתפקיד. למעשה, רוב הקצינים לא הצליחו בפוליטיקה. ואפילו כאלו שהגיעו למשרות הכי בכירות, בינינו, גם הם לא התאימו.

רינה מצליח (חדשות 2)

עצה שנייה: אל תבוא לפוליטיקה רק בשביל תפקיד אחד. למשל, אל תבוא כדי להיות שר הביטחון של לפיד או של הרצוג או של כל אחד אחר. אם אתה כבר בא לפוליטיקה, תבוא גם להיות יו"ר ועדה או אפילו ח"כ פשוט. הנה, תראה מה קרה לשי פירון שבא להיות שר חינוך, ועכשיו נסע לעשות ויפאסנה כדי לדעת כיצד הוא ממשיך מכאן.

ועצה שלישית: תעדיף מפלגה שבה אתה נבחר. להיבחר - זה יהיה הכוח שלך בפוליטיקה. פה אין פז"מ שקובע, גם לא דרגה, אלא ההנהגה. או אם תרצה - המפלגה.