המערכות הפקירו את תת-ניצב אפרים ברכה

במשך שנתיים מתפרסמים סיפורים דרמטיים ובלתי מבוססים אודות מעלליו לכאורה של הקצין המוערך, אך אף אחד בתקשורת, בפרקליטות או במשטרה לא עצר את התופעה. המערכות צריכות לעשות חשבון נפש בעקבות התאבדותו

הופקר. תנ"צ ברכה (פלאש 90 -הדס פרוש)

בשבוע שעבר השמיים נפלו. עיתונאי הלך למחלקה לחקירות שוטרים והסגיר מקור - את תת-ניצב אפרים ברכה, אדם שהכרתי לאורך שנים. העיתונאי העביר לחוקרים תכתובת מסרונים. התכתובת הזאת הודלפה במקביל לרשת. לא היה דבר חמור מזה מאז שאני במקצוע. אפילו לא דבר דומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקשורת שתקה. תא כתבי המשטרה הרחיק את העיתונאי מהתא וזהו. כל בכירי התקשורת שתקו. לא הודעה לעיתונות, לא שיחה ברדיו - שקט. גם הרשתות החברתיות שתקו. העיתונאי לשעבר בוקי נאה ואני עוד כתבנו משהו. "זקני השבט" שתקו. אחד מהם העיר לי: "תפסיק לנסות לחנך".

אחר כך מתכנסים בפאנלים באילת. מדברים על עיתונות, חופש עיתונות ועל ערכים נשגבים. זוהי צביעות ועליבות!

במשך שנים תת-ניצב אפרים ברכה היה מאוים בדרגה 6, אחרי שהצליח להפליל את בכירי העבריינים בישראל. זוהי הדרגה הגבוהה ביותר שבה קצין משטרה ובני משפחתו יכולים להיות מאוימים. גם הוא, גם משפחתו וגם ביתו אובטחו בשל כך.

גיא פלג (חדשות 2)

יואב סגלוביץ, מפקדו הישיר לשעבר של תנ"צ ברכה, אמר לי שההחלטה להקליט את רבו, הרב יאשיהו פינטו, היא ההחלטה הפיקודית הקשה בחייו, אבל לא הייתה לו אפשרות אחרת.

במשך שנתיים מתפרסמים פרסומים דרמטיים בזה אחר זה אודות תנ"צ ברכה, אך אף אחד במערכת לא אמר שצריך לעשות לזה סוף. לדוגמה, קצין המשטרה ערן מלכה מפרשת פישר אמר שהוא יכול למסור חומר מפליל נגד בכירים במשטרה בהווה ובעבר. כשמצאו שהדברים שמסר אודות ברכה לא מבוססים לא יצאה שום הבהרה בנושא.

בשורה התחתונה, הרבה מערכות צריכות לעשות חשבון נפש. הפרקליטות, המשטרה והתקשורת הפקירו את תת ניצב ברכה.