שנה לצוק איתן: "אין תחושת ביטחון"

המלחמה שנמשכה 60 יום לא שינתה דבר והירי בחודש האחרון רק חידד את התחושה שאנחנו לקראת סבב נוסף. רה"מ ושר הביטחון אומרים שחמאס חטף מכה חזקה, אך התחושות שלנו בעוטף עזה הן כמו אחרי "עופרת יצוקה" ו"עמוד ענן". צפו בטור המצולם של ראש המועצה האזורית אשכול לשעבר ח"כ חיים ילין

שנה אחרי "צוק איתן" וכלום לא השתנה בדרום. להיפך - מרגישים שאנחנו לקראת הסבב הבא, והירי בחודש האחרון לא מוסיף לתחושת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המלחמה הזאת, שנמשכה 60 יום, הייתה ארוכה ולא באמת נגמרה. מלחמה שבגללה הילדים לא היו בים, לא בבריכה ולא בקייטנות. מלחמה שהשאירה פצעים לא רק גופניים שכולנו מנסים להתאושש ממנה.אין ספק שהמצב הנפשי של האנשים גורם לזה שהם עדיין שומעים חפירות ומרגישים מאויימים על ידי המנהרות. תחושת הביטחון כבר לא מה שהייתה לפני.

אנחנו קולטים אנשים חדשים וממשיכים לבנות. אנחנו מצפים ממשפחות להגיע ולהיות חלק מהקהילה של עוטף עזה - להיות חלק מהציונות.התחושות היום דומות לאלה שהיו לנו אחרי "עופרת יצוקה" ו"עמוד ענן". זה לא משנה כמה פעמים שר הביטחון וראש הממשלה יגידו שחמאס חטף מכה חזקה - אנחנו נמצאים באותו מקום.

חיים ילין הוא ח"כ מטעם "יש עתיד" ולשעבר ראש המועצה האזורית אשכול.

שנה לצוק איתן - כתבי חדשות 2 ודמויות מרכזיות נוספות בפרויקט מצולם על המערכה הצבאית ברצועת עזה. מחר יפורסם טור מצולם של אודי סגל.

הטור של ערד ניר: לעולם קשה להבין

הטור של רוני דניאל: דבר לא השתנה

הטור של אהוד יערי: חמאס רוצה הפוגה