אדוני ראש הממשלה, עליך להתנצל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר את בוחריו מפני "הערבים שנעים לקלפיות", ובלי משים גרם לתחושות קשות במגזר הערבי. האזרחים שנאלצים מדי יום להתמודד עם התשתיות הגרועות והעוני, רק רצו להיות חלק מההליך הדמוקרטי – בדיוק כמו כולם. כתב חדשות 2 פוראת נסאר מבקש להזכיר: "אתה גם ראש הממשלה שלי"

נתניהו לאחר הניצחון (רויטרס)

גם אני יצאתי להצביע ביום הבחירות, לא כי מישהו ביקש ממני או הכריח אותי, זה היה מתוך הרצון שלי, כמו כל אזרח אחר במדינה הזו, להשתתף בהליך הדמוקרטי. נמנעתי עד כה כעיתונאי ובעיקר כאזרח מלהגיב לדברים שלך, אדוני ראש הממשלה, בגלל שזו הייתה מערכת בחירות מלאה בהסתה ושיסוי - מכל קצוות הקשת הפוליטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבל כשהדברים הגיעו מראש הממשלה, ובעקבות התגובות שממשיכות להיערם מיום ליום, החלטתי, לאחר לבטים רבים, שעליי לומר את דבריי, בדיוק כפי שראש הממשלה אמר את שלו. אני לא אסית וגם לא אגדף, השיח הוא דמוקרטי וכך הוא צריך להישאר - למרות מערכת הבחירות רוויות היצרים והשנאה.

אדוני ראש הממשלה. אתה לא מכהן בתפקיד עבור מצביעי הליכוד או המחנה הלאומי בלבד, בימים כתיקונם אתה ראש הממשלה של כל אזרח ואזרח במדינה הזו, גם אם לא תתנצל או תבהיר שדבריך הוצאו מהקשרם כמו שדובריך הרהוטים והקולניים מנסים להסביר.

אל "המרתון" לבחירות יצאו כולם מאותה נקודת זינוק - הערבי, היהודי, האשכנזי והמזרח. כולם יצאו מאותה נקודת זינוק, רק שהערבי יצא מוקדם יותר, באוטובוס, במכונית וברגל וזאת כדי לעקוף את הזמן הממושך בכבישי העפר הבלתי סלולים, ואת פקקי התנועה המעצבנים של עיר הבשורה נצרת, רק כדי להגיע עם כולם.

פוראת נסאר (חדשות 2)

כי עבור אזרח ערבי, גם ביום שבתון הוא יעבוד, מאחר וילדיו נמנים על הסטטיסטיקה של קו העוני. אותו "ערבי" הגיע לנקודת הזינוק כי הוא רצה להיות חלק, רצה כמו כולם - להצביע כדי להשפיע. אדוני ראש הממשלה. אני לא הגעתי לקלפי באוטובוסים של V-15, אבל כן הגעתי בדיוק בשעה 15:00 במכונית יחד עם אשתי ושתי בנותיי, הגענו ושמחנו ביום הזה להראות להן כיצד נראית דמוקרטיה.

דבריך אדוני ראש הממשלה, עוררו בכל אדם באשר הוא שאט נפש וסלידה, גם על חשבון הצלת הכיסא והמולדת מ"הערבים שנעים" לקלפיות. אגב, באותה שעה שבה פרסמת את דבריך, הערבים בכלל המשיכו בעבודת הפרך של עוד יום, הם ממש לא נהרו.

אדוני ראש הממשלה. גם מלכים ושליטים מההיסטוריה העולמית התנצלו ועוד יתנצלו. כי ברגע נתון, זה סמל לגבורתם ויכולתם לשלוט, להוביל ולהנהיג. הכל למען האפשרות שבפעם הבאה, בעוד שנה, שנתיים, שלוש או ארבע, כולם יחזרו שוב לאותה נקודת זינוק באוטובוסים בדרכי העפר, במכונית וברגל, או בכל דרך אחרת, העיקר להגיע!