המאמץ להכפשת איזנקוט לא הצליח

האלוף גדי איזנקוט עבר את כל התפקידים בצבא שדרושים כדי להיות רמטכ"ל, ועשה אותם בצורה טובה - גם מוועדת וינוגרד הוא יצא במצב טוב יותר מחבריו. מדובר באיש של עשייה, שלא מדבר הרבה, אבל תמיד אומר באומץ את מה שהוא חושב

שרד את ההכפשות. איזנקוט (דובר צה"ל)

לאחר שאתמול הוחלט כי גדי איזנקוט הוא המיועד להיות הרמטכ"ל ה-21, החל הליך המינוי עם לוח זמנים די ברור. בשבוע הקרוב יתייצב איזנקוט בפני ועדת טירקל, שבוחנת את המועמדים לתפקידים בכירים. אם הכל יעבור בשלום - ואין סיבה שלא, כי איזנקוט עבר את ועדת טירקל בדרך לתפקיד סגן הרמטכ"ל - ההחלטה על המינוי צפויה לעבור לממשלה ביום ראשון בעוד שבוע.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

בארבע השנים האחרונות סגן הרמטכ"ל חי תחת סוג של מרדף אחריו - ניסו לטעון שהוא לא אמין או למצוא אמירה שאולי לא הייתה מדויקת עד הסוף בעת שהיא נאמרה, אבל לא הצליחו לפגום בתדמיתו ולעכב את מינויו. היו גורמים שניסו בכל דרך לעצור את התהליך ושלחו מכתבים ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה, והתנהל מאחורי הקלעים קמפיין שלם לעצור את מינויו.

מעבר לכל, איזנקוט הוא חייל של גולני - זה אופי. הדבר הכי בולט אצלו הוא הבחירה במדיניות של לשבת בשקט. זו לא מדיניות שהוא אימץ עכשיו לצורך המרוץ - זה האיש. הוא לא מתרוצץ בטלפונים שלנו (אולי לצערי), הוא לא מדבר עם עיתונאים, הוא לא הולך רכיל.

רוני דניאל (חדשות 2)

הוא איש שעושה עבודה, אדם מאוד אמיץ ושיגיד תמיד את מה שהוא חושב ובמדויק. איזנקוט יעשה את זה בשקט ולא בתקשורת, אבל אני מעריך שהוא יהיה רמטכ"ל מצוין. הוא עבר את כל השלבים בתוך הצבא עד לשלב זה כדי להיות רמטכ"ל ועשה אותם מאוד טוב.

אפילו בוועדת וינוגרד לבחינת אירוע מלחמת לבנון השניה - וועדה שכל הצמרת של הצבא לא זכתה בה לשבחים רבים - הוא בלט לטובה. גורם שהיה מרכזי בבחינת התנהלות הצבא בוועדה אמר לי שמבין כולם, גדי היה הכי טוב. לכן הוא גם יהיה רמטכ"ל טוב.

ונקדיש מילה גם לאיש שלא נבחר לתפקיד, יאיר נוה (גילוי נאות, שירתתי תחתיו והוא היה מח"ט שלי). הוא גם היה ראוי, והעדיפו את איזנקוט. אני מקווה שימצאו תפקיד ראוי גם לנוה, כי חבל לאבד איש שכזה.