ללכת לבחירות ולסמוך על החרדים? לא בטוח

עד לישיבת הנהלת הקואליציה ביום שני, אמורים החרדים להחליט אם להיענות להצעת נתניהו להתחייב שלא ייכנסו לממשלה חלופית ושימליצו עליו להרכבת הממשלה הבאה. אלא שעמית סגל מזכיר לראש הממשלה שכמו שההיסטוריה מלמדת - לא בטוח שהוא יוכל לסמוך על החרדים

החרדים - משענת קנה רצוץ? עיני המערכת הפוליטית נשואות ליום שני בשעה 13:00 בצהריים, אז תיערך ישיבת הנהלת הקואליציה - זו שעד אליה עלה חרדים לענות לנתניהו ולומר לו אם הם הולכים איתו ומתחייבים שלא להיכנס לממשלה חלופית בכנסת הנוכחית - וגם ממליצים עליו להרכבת הממשלה הבאה.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל

רבני דגל התורה אמורים למסור את החלטתם עד המועד הנקוב, ואז נדע האם ממשלתו השלישית של נתניהו מתפרקת פחות משנתיים אחרי שקמה - ומדינת ישראל הולכת לבחירות מוקדמות, או שמא היא שורדת - ואט אט יימצאו הפתרונות לכל המשברים המאיימים על הקואליציה השברירית הזו.

כאמור, עדיין לא ברור מה החליט ראש הממשלה - אבל מה שבטוח הוא שנתניהו מסתכן מאוד, אם אכן החליט ללכת לבחירות ולסמוך על החרדים. ראשי ממשלה אחרים שתלו בהם את תקוותיהם בעבר, גילו שהמציאות הייתה אחרת.

ב-1999 החרדים הודיעו על תמיכה פומבית בנתניהו לראשות הממשלה, אלא שאחרי בחירתו של ברק - הם המליצו עליו בפני הנשיא להרכבת הממשלה. ב-2003 הם המליצו על אריאל שרון, אבל סולקו מהממשלה לטובת טומי לפיד וחבריו למפלגת "שינוי". בבחירות האחרונות קרה אותו הדבר עם נתניהו - רק שהפעם החרדים נותרו בחוץ בגלל הבן, יאיר לפיד ומפלגתו "יש עתיד". ומה יקרה הפעם? האם החרדים יסמכו את ידיהם על נתניהו אחרי שלא הכניס אותם לממשלתו? ימים יגידו.