בנט מעריך: רה"מ הבא לא יהיה נתניהו

יו"ר הבית היהודי דורש שהקבינט ידון בתכנית שלו להשבת השקט בירושלים, שתדרוש הרבה יותר עוצמה. למה בנט הולך נגד ראש הממשלה? הוא מעריך שהוא נדון לשבת באופוזיציה בממשלה הבאה גם אם יתחזק - אך יריבו לא יעמוד בראשות הממשלה

ממשיכים להתעמת. נתניהו ובנט, ארכיון (מרים אלסטר, פלאש 90)

המתיחות בממשלה נמשכת על רקע המהומות בהר הבית: יממה לאחר שטען כי "לממשלה אין זכות קיום", יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הולך בכל הכוח לשינוי המצב בירושלים. השר רוצה שנתניהו יכנס את הקבינט כדי לאשר את התכנית שיזם ל"חומת מגן" בירושלים, שתכלול יד קשה והיפוך המגמה נגד המתפרעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט הגיע בימים האחרונים למסקנה שהבעיה באכיפת החוק בירושלים היא לא השר לביטחון פנים, אלא ראש הממשלה עצמו. ברמה הפוליטית, בנט יודע כי בבחירות הבאות רוב הסיכויים שהבית היהודי יזכה לסדר גודל של 17 מנדטים - אך יישב באופוזיציה. 

אז מדוע הוא יוצא בפומבי נגד נתניהו? יו"ר הבית היהודי מעריך שאת הממשלה הבאה לא ירגיב נתניהו אלא מועמד אחר, אולי יריב חיצוני. מכיוון להערכתו שנתניהו גם יודע את זה, הוא מוכן לסמן את ירושלים כמשהו עקרוני וללכת לבחירות גם אם הוא יילך לאופוזיציה, כי נתניהו לא יהיה יותר ראש הממשלה. 

המתיחות בין השניים עלתה שלב לאחר שהצהיר השר כי "לממשלה אין זכות קיום". "ממשלה שמסתתרת מאחורי בטונדות, במקום שהמחבלים יסתתרו מאחורי בטונדות, היא ממשלה ללא זכות קיום", הסביר בנט בכנס של תנועת "רגבים". לדבריו, "ממשלה שלא יודעת להחזיר הרתעה וריבונות לעיר שלה ולספק ביטחון לאזרחים שלה בבירה ירושלים, היא ממשלה שאין לה זכות קיום".