נחמיה שטרסלר מבקש סליחה, בערך

אחרי שביקר אותם במשך השנה החולפת, הפרשן הכלכלי של חדשות 2 ועיתון "הארץ" פונה לנתניהו, לפיד ויעלון ומבקש מהם סליחה. הוא רק מקווה שגם המערכת הכלכלית תצליח לעבוד בכל ההבטחות ובגזירות הצפויות. צפו בטור המלא

נתניהו לא צריך לבקש סליחה, גם יאיר לפיד לא, אפילו לא יעלון. הם הכי טובים שיש. הם הרי דואגים רק לנו ולא לעצמם. הם הרי רוצים שלנו יהיה הכי טוב בעולם, כאשר הם מקריבים את עצמם בוקר אחר בוקר על מזבח הציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אני הוא זה שצריך לבקש מהם סליחה: על הביקורת הלא מוצדקת שהטחתי בהם, על ההשמצות חסרות הבסיס, על המילים הבוטות. כי זאת יש לדעת, השרים שלנו הם כמו אלוהים. הם אף פעם לא טועים, הם תמיד צודקים.

ואם יתברר בסוף, בכל זאת, שהם הצביעו על איזה מהלך לא נכון, הרי שזה בגלל היועץ שלהם, הדובר שלהם, העוזר שלהם, מנהל הלשכה שלהם - כי הם הרי אלוהים. לכן אני בא עכשיו כאן לפניכם בראש מורכן ומבקש סליחה על דברי הביקורת שהטחתי בהם בנושא התקציב ובנושאים אחרים.

הם הצודקים - אפשר להגדיל את תקציב הביטחון עד אין סוף, אפשר לרכוש גם צוללת וגם מטוסי חמקן וגם להשקיע בסייבר, ולהשקיע במודיעין וגם לתת פנסיות נדיבות למי שמשרת רק בקריה, וגם להחזיק מפקדות מנופחות וזה רק "תיקון עיוותים", כמו שאומר שר הביטחון יעלון.

אפשר גם להיות טובים ולתת לתיירות, לתעשייה, לחקלאים לחלשים, לחזקים, לניצולי השואה, למע"מ אפס והמשק ימשיך לו לצמוח ולפרוח. הבעיה הקטנה היא שאולי המשק לא יודע ששלושתם כל כך צודקים, והוא עוד עלול לעשות מעשה שטות ולהתמוטט לפתע פתאום על הראש של כולנו ולהביא משבר, מיתון ואבטלה.

לכן, גם המשק צריך לבקש סליחה מראש. הוא יבקש סליחה ואני מבקש סליחה, רק נתניהו, לפיד ויעלון לא צריכים לבקש סליחה כלל, הם תמיד צודקים.