חיסול רוצחי הנערים: מסר לכל פעילי הטרור

איתור החוטפים בחברון הוכיח כי הפיגוע לא בוצע על ידי אנשים בודדים, אלא על ידי תשתית חמאס רחבה שכללה סייענים רבים. חיסולם של הרוצחים מאותת פעם נוספת לכל המחבלים שהמרדף אחריהם לא ייפסק ויימשך עד להשגתם. רוני דניאל על עוד פרק במאבק שאסור למצמץ בו

זירת חיסול החוטפים, היום (דובר צה"ל)

מאז ה-12 ביוני, תפיסת שני החוטפים והרוצחים של שלושת הנערים הייתה משימה שלא ירדה מסדר היום אף לא לרגע אחד - הן בשב"כ, שניהל את המרדף המודיעיני, והן בפיקוד המרכז ובאוגדת עזה. קצין בכיר אמר לנו היום (שלישי): "זו הייתה משימה שהתחייבנו לעצמו ולמשפחות להמשיך אותה עד לסיומה".

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

סמוך לשעה 1:00 בלילה התקבל המידע הסופי שהצביע על מיקומם של שני החוטפים. כוח של ימ"מ הוקפץ, הבית כותר מכל הכיוונים, והידיעה שהשניים חמושים חייבה משנה זהירות. טרקטור הרס ופער פתח בחלקו העליון של המבנה ומוטט את הרצפה שהייתה תקרת המבנה התחתון. שני המחבלים הגיחו חמושים בקלצ'ניקוב וב-M16 ופתחו באש לעבר הכוחות. בתגובה, לוחמי ימ"מ הרגו את שניהם.

בצה"ל לא מיהרו להכריז שהשניים הרוגים עד אשר תהיה וודאות של מאה אחוזים, ומשזו באה היה אפשר להכריז על סיום מבצע "שובו אחים".

אחרי הפגיעה בשני המבוקשים וחיסולם, ברור עוד יותר שלא היה זה מבצע של שניים או שלושה אנשים, אלא מבצע שתשתית חמאס רחבה ועמוקה תכננה והוציאה לפועל. כבר אמש היו כמה מעצרים של סייענים, שעזרו לשניים להימלט ולהסתתר, ולכן סיכול התשתית כולה ילווה את פעילות צה"ל גם בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוני דניאל (חדשות 2)

אסור למצמץ במאבק מול חמאס

מעבר לרצון לפגוע ברוצחים, יש לפעולה נגדם ערך נוסף - אינני בטוח שזה ירתיע גם אחרים, אבל זה מאותת פעם נוספת לכל פעילי הטרור שהמרדף אחריהם לא ייפסק ויימשך עד להשגתם. חשוב מאוד להבהיר זאת באופן מעשי, וכך אכן היה.

מדובר כאן בארבעה חודשים של מבצע מודיעיני, שנוהל והובל על ידי שב"כ ובפעולה מבצעית מוצלחת במובן זה שלא היו נפגעים בקרב לוחמי הימ"מ, בעוד ששני החוטפים הרוצחים חוסלו בקרב קצר. האם זה אומר שחמאס חברון לא יוסיף לנסות לעשות פיגועים? ממש לא.

ההוראות למבצע החטיפה, כך הודו גם בחמאס, יצאו מעזה ותשתית חמאס חברון ביצעה. הפגיעה בשניים היא רק עוד פרק אחד במאבק ארוך שאסור למצמץ בו או להתפשר בו לפגיעה מתמשכת ועמוקה בכל תשתיות חמאס, בין אם זה ברצועת עזה ובין אם בחברון.