הביקורת על החתונה של עיני לא מוצדקת – הבעיה היא של המוזמנים

רבים צקצקו בלשונם לאחר החתונה של יו"ר ההסתדרות לשעבר בסוף השבוע וטענו כי יש טעם רע בכך שהצמרת העסקית בארץ הוזמנה לחתונה של מנהיג פועלים. אבל את מי רציתם שהוא יזמין לחתונה? אלה האנשים שאיתם הוא עבד ושבפניהם ייצג את העובדים. הבעיה היא של הפוליטיקאים הרבים שהגיעו לרקוד בחתונה – ואולי לא חשבו על המשמעות

נו, אז גם אתם התעצבנתם על החתונה של יו"ר ההתאחדות לכדורגל עיני? כי הרבה אנשים כעסו על מה שהיה שם ביום שישי בצהריים. עיקר הטענות היו שככה לא צריכה להיראות חתונה של מנהיג פועלים.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אילן לוקאץ'

החתונה הייתה מפוארת, האולם היה יקר ויוקרתי והמוזמנים היו הרבה הון והרבה שלטון - ואפילו הנשיא ריבלין נתן נאום יפה מתחת לחופה. כל הצמרת העסקית הייתה שם, הרבה מאוד מיליארדים במצטבר, וגם רוב הצמרת הפוליטית באה. אנשים כאמור החלו לרטון שככה לא צריכה להיראות חתונה של מנהיג פועלים. ואני שואל - ברצינות?

אז קודם כל הוא מנהיג פועלים בדימוס. דבר שני, את מי בדיוק חשבתם שהוא יזמין? הנה סיפור קטן - בשבוע שעבר עשיתי כתבה על שלישיית "מה קשור" ושאלתי את ציון ברוך על שרשרת הדוגמניות שהוא יצא איתן עד שהתארס. אתם יודעים, זאת רשימה שהיא מהמפוארות בתולדות העם היהודי במולדתו, ודי לחכימא בגוגל. ציון ברוך ענה לי: "תגיד, יצאת פעם עם עיתונאיות?". כן, מה לעשות. "נו, אז אותו דבר", אמר. "אלה החוגים שבהם אני מסתובב ואלה האנשים שאני פוגש שם, אז איתן יצאתי".

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

רציתם שהוא יגיע לחתונה עם קסדת בטיחות צהובה?

אז עופר עיני והמוזמנים שלו - אותו דבר. גם מנהיג פועלים, אלה החוגים שבהם הוא הסתובב. כאילו, מול מי רציתם שהוא ייצג את הפועלים? מול עובדי טקסטיל דימונה או מול אנשי שלטון ובכירי הכלכלה? הוא יו"ר ההסתדרות, מה נראה לכם, שהוא גר במעונות עובדים ג' ויגיע לחתונה שלו בבגדי עבודה כחולים, עם נעליים מסומרות וקסדת בטיחות צהובה?

אם עופר עיני יכול להרשות לעצמו להתחתן איפה שהוא התחתן, ולהזמין לחתונה שלו 1,000 איש כמו שהוא הזמין, ולהעיף זיקוקים בחופה שלו - ואף אחד לא חושב שהוא גנב את הכסף מאף אחד, אז למה יש פה בעיה? כאילו הוא הזמין גלידה פיסטוק ב-10 אלף שקלים על חשבונכם ועל חשבוני?

לא פה הבעיה, השאלה היותר נכונה לעניות דעתי הבלתי אוליגרכית, היא האם בכלל נכון שצמרת השלטון הדמוקרטית תכבד בנוכחותה זוג שכשהוא היה יו"ר ההסתדרות והיא הייתה בת זוגו הוא מינה אותה למנכ"לית רשת "עמל", שגם אם זה לא פלילי - וזה כנראה לא - זה בטח גם לא מריח כמו פרדס לימונים באביב. אז שיתחתן כמו טייקון אם בא לו ושיהיה לשניהם לבריאות, אבל לאנשי ציבור מכהנים כדאי לחשוב שלוש פעמים לפני שהם הולכים לרקוד בחתונה כזאת.