למה חברות התרופות נגד מריחואנה?

שוק התרופות מגלגל כסף רב, לפי הערכות מדובר בסכום של 800 מיליארד דולר בשנה. חברות התרופות עושות עבודה טובה, הן מצליחות לסייע לחולים רבים. אך פתאום, כשצץ לו חומר שיכול לעזור בטיפול של כל כך הרבה אנשים ואינו עולה כסף, לא רק שיצרני התרופות מתנגדים לשיווקו – הם אפילו משלמים למדענים כדי שיגידו שהוא מסוכן

תרופות זה כסף גדול. אני אגיד לכם כמה גדול. השוק הזה מגלגל 800 מיליארד דולר בשנה. 800 מיליארד דולר זה כל כך הרבה כסף, שצריך כדור הרגעה אחרי שמנסים לעכל את המספר הפסיכו-גלקטי הזה. ואז הוא כמובן גדל עוד קצת, כי גם כדורי הרגעה זה לא בהתנדבות, אתם יודעים.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אילן לוקאץ'

לא שיש לי איזה טענה כלפי זה. תרופות הן דבר נהדר. תרופות אמיתיות, אני מתכוון, לא שטויות של מים שזוכרים וכל מיני קשקושים סיניים אקזוטיים, אבל תרופות שמצילות חיים, ותרופות שמסדרות כל מכאוב גופני או נפשי, הן אחד ההישגים הכי גאוניים של המין האנושי.

ואז קרה אסון קטן לחברות התרופות, וקוראים לו מריחואנה. חוץ מלסדר את הראש לסטלנים לאורך ההיסטוריה, שגם זה דבר לא מאוד שלילי בעיקרו אם לא איכפת לכם שאני אומר את זה, מתברר שיש למריחואנה גם סגולות רפואיות לא קטנות. היא לא מרפאת, אבל היא הופכת את החיים עם כאבים לנסבלים, והיא מועילה לחולי סרטן, פרקינסון, גלאוקומה, גם לאנשים עם פוסט-טראומה.

המלחמה של יצרניות התרופות במריחואנה

הבעיה היא שלא צריך לפתח אותה, כי היא כבר גדלה בעצמה די מפותחת. ותעשיית התרופות האומללה, עם ה-800 מיליארד דולר בשנה, לא רק שהיא לא רואה סנט אחד מהעציץ של חולה שמגדל לעצמו מזור לכאביו, אלא שהעציץ עוד מפחית את התלות של אותו חולה בתרופות בית מרקחת נגד כאבים. אז יצרני התרופות נלחמים במריחואנה. יש מלחמה הוגנת ויש לא.

אילן לואקץ'. (חדשות 2)

השבוע התברר שכמה מדענים אמריקאים מוכרים שנוהגים להזהיר בתקשורת על סכנות המריחואנה, לכאורה, מקבלים משכורת מיצרני תרופות, ואת זה לא סיפרו לציבור. וזה כבר על הקו שבין גועל נפש להונאה, בתוספת זילות האמת המדעית, שזה עוד יותר גרוע. ולכן אני אייחס לדברים שלהם בדיוק את אותו משקל כמו לאותם מדענים שבמשך שנים קיבלו משכורת מחברות הטבק בשביל להצניע את נזקי העישון - ואחר כך ראינו למה זה הוביל.