מי המפסיד הגדול מהשינוי שעושה בנט למפלגתו?

לאחר שמרכז מפלגת הבית היהודי אישר את החוקה ברוב גדול, בנט הפך למעשה לבעל הבית במפלגה. אך המפסידים הגדולים מהמהלך הם לאו דווקא חבריו לסיעה. רינה מצליח מסבירה כי למהלך של בנט יהיו השפעות על כל המערכת הפוליטית

הקרב על הבית היהודי (חדשות 2)

השר אורי אריאל, שנחל הפסד מוחץ בישיבת ועדת הבית היהודי, הוציא הודעה לכתבים הפוליטיים לאחר ההפסד: "לאור העובדה שבקשותינו להעביר חוקה משותפת לא נענות, נתכנס לדון במציאות החדשה ונחליט כיצד לפעול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אורי אריאל מאיים באקדח ריק. הוא יודע שמסחטת המנדטים היא נפתלי בנט - לא אורי אריאל, לא אורית סטרוק ואפילו לא אורי אורבך. ולכן אין לו הרבה אופציות, אלא להיצמד לבנט, כמעט בכל תנאי.

אבל, אורי אריאל אינו המפסיד העיקרי מהמהלך של בנט. המפסיד העיקרי הוא אביגדור ליברמן. ליברמן מחפש את עצמו. הוא יודע שמאגר המנדטים בקרב העולים הצטמק מאוד, ולכן בחודשים האחרונים הוא ניסה למצב את עצמו כ"ימין פרגמטי" - בין ביבי שמייצג לדעתו ימין רופס ומתון מדי, לבין בנט ומפלגתו - מפלגת מתנחלים חצי משיחית.

אלא שנפתלי בנט טרף את הקלפים עם מהלכו האחרון. בנט התיישב על המשבצת שליברמן בחר לעצמו. מפלגה כלל ישראלית, דתית וחילונית, שמתנערת מהדימוי המתנחלי משיחי שלה, ופונה למהלכים רחבים יותר. בנט רואה בעיני רוחו איך הוא תופס את מקום נתניהו והליכוד.

רינה מצליח (חדשות 2)


זה עוד לא קורה. וההיסטוריה מלמדת שקשה לתפוס את מקומן של אחת משתי המפלגות הגדולות, אבני היסוד של הפוליטיקה הישראלית, גם כשהן מאד נחלשות. אבל בינתיים יש לו בכל זאת הישג אחד: הוא הזיז את ליברמן ממרכז הימין, המדיני לפחות.

ליברמן יוכל תמיד להישאר עם האג'נדה האזרחית שלו. גם שם יש כבר מישהו - יאיר לפיד. אבל לפיד אמרנו, הוא האח החדש.