חמאס רשם הישג גדול

המצב בו אנו מחכים להפסקת האש של חמאס הוא בלתי נסבל. יש לחמאס הישג גדול, כשחמישים יום לתוך הלחימה הוא יכול לעמוד על תנאיו להסדרה. חמישים יום חמאס ניהל את אורחות חיינו, כשהחודש האחרון עמד בסימן דשדוש והיגררות של ישראל אחרי החמאס. החמאס נפגע, אבל תחושת הביטחון גדלה – ואת זה רואים גם בדאחייה וגם בטהרן

הישג גדול. מנהיג החמאס משעל (AP)

הדברים הללו נכתבים פחות משעתיים לפני שאבו מאזן וראשי חמאס, אולי, יודיעו לנו על הפסקת אש, ואצלנו יושבים במתח - האמנם תבוא הפסקת אש?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נראה לי שמדובר במצב בלתי נסבל, שאסור היה להגיע אליו. אומרים אצלנו לא אחת שחמאס ייצא מהסבב הזה בלי שום הישג, ובכן רבותי יש לחמאס הישג מדיני גדול. ארגון הטרור הזה עמד במשך 50 ימים תמימים מול הצבא הכי משוכלל וחזק במזרח התיכון ולא נכנע. חמאס נפגע קשה אין על כך עוררין, אבל גם ביום החמישים יש בו את הכוח להתווכח על תנאי הפסקת האש, על מועדה ומן הסתם גם על ההסדרה שתבוא בהמשך.

הישג ישראלי בתום חמישים ימי לחימה היה צריך להיות חד משמעי יותר. עד היום האחרון חמאס הכתיב לנו כמה אורחים נזמין לחתונה, מתי נקום, האם נראה כדורגל? אזרחים רבים עוזבים את בתיהם בעוטף עזה ומחפשים מחסה עד יעבור זעם. בגדול חמאס הכתיב לנו במשך חמישים ימים את אורחות חיינו. אם בעשרים הימים הראשונים מתוך ההתכתשות הצבאית זה עוד היה סביר, כדינה של מלחמה, החודש האחרון עמד בסימן של דשדוש, שבו חמאס מחליט מתי תהיה הפסקת אש - וישראל נענית.

רוני דניאל (חדשות 2)
חמאס יוצא מהמערכה הזאת פגוע אבל עם תחושת ביטחון גדולה, והחוויה הזאת תלווה אותו גם בשנים הבאות. אני מודאג מאוד ממה שלומדים מהאירוע הזה באירן, בחיזבאללה ואצל ארגונים אחרים. זה היה חייב להיגמר כשחמאס מתחנן על נפשו וזה לא מסתיים כך. פחות משעתיים לפני ההכרזה על הפסקת האש אני מרשה לעצמי להעריך שישראל שוב תענה בחיוב וחמאס יוכל להגיד לעצמו - כשרצינו ירינו לתוך בתי היהודים וכשאנחנו רוצים אז יש גם הפסקת אש.