מה בדיוק עובר על בוגי?

מאז תחילת מבצע "צוק איתן", שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שחרר מספר אמירות שהתבררו כעבור זמן קצר כמוטעות: מההצהרה לפיה הטיפול במנהרות יסתיים תוך יומיים – מה שלקח שבועיים - דרך הנימוק המוזר להסכמות הישראליות להפסקות אש שוב ושוב, ועד למה שהגדיר כמטרה: להחזיר את חמאס למו"מ. מה קורה לשר המנוסה ביותר בשטח?

הצהרות שהתבררו כלא מדויקות. יעלון (אוהד צויגנברג, פלאש 90)

השר עם הניסיון העשיר ביותר בתחומו ושיעורי התמיכה הגבוהים ביותר בציבור מסתבך שוב ושוב בהתבטאויות שמעוררות ספק לגבי הכיוון שאליו הוא שואף במבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושה ימים אחרי תחילת המבצע הקרקעי הוא הדהים את מערכת הביטחון כשהצהיר פומבית, ללא שום קשר לנעשה בשטח, שרוב הטיפול במנהרות "יסתיים תוך יומיים שלושה". בפועל זה לקח עוד שבועיים.

שבוע אחר כך, בתום יום קטלני במיוחד שאירגן חמאס בחסותה של ההפוגה ההומניטרית התורנית, הוא הסביר למה ישראל מתפתה שוב ושוב להפסקות אש כושלות גם במחיר כבד:"אנו טוענים את מצבר הלגיטימציה".

עמית סגל (חדשות 2)


השיא הגיע אתמול. אחרי עוד יממה של התשה הוא הגיע לדרום ואמר לראשי הרשויות להחזיק מעמד. עד מתי? "המטרה של מקבלי ההחלטות היא להחזיר את חמאס לשולחן המו״מ בקהיר בתנאים שישראל תכתיב".

לא הכרעה ולא הרתעה, ישראל לפי שר הביטחון רק רוצה לדבר עם ארגון טרוריסטי. מעניין אם צ'אק הייגל היה מצהיר שמטרתו היא לכפות מעוניין מו"מ עם דעאש; ומעניין מי בדיוק יקנה את ההשוואה הישראלית בין דעאש לחמאס כששר ההגנה המקומי רוצה לדבר עם הדעאש שלו במלון בקהיר.

יעלון הגן אתמול על הרמטכ"ל גנץ שהואשם על ידי שרים בקבינט בחוסר רצון להגיע להכרעה. הוא צודק. הכתובת להאשמות יושבת בלשכת שר הביטחון.