תנו להם להתחתן, ואל תפריעו

לאחר שהוזמן לחתונתם של הזוג המעורב מיפו על ידי דודו של החתן, רוני דניאל מבקש להניח למחמוד ומורל ביום המאושר בחייהם. על הדרך הוא מנסה להבין מה עומד מאחורי הטירוף שאוחז בארגונים שהבינו כי איחרו את המועד אבל בכל זאת מתעקשים לשבש את החתונה הזאת. טור מיוחד

"אפשר גם לאחל מזל טוב", ההזמנה לחתונה

פאיז הוא חבר שלי. יש לו מסעדה ביפו ומדי פעם אני בא לאכול אצלו. לדעתו פחות מדי, לדעתי במידה סבירה כשמסתדר. ביום חמישי סיפר לי פאיז שבנוסף לכל הוא אוהד הפועל ושמחמוד הוא הבן של אחיו. איכשהו זה קירב אותי אליו ואל המשפחה, והתחלתי להרהר ביני לביני מה פשר ההתנפלות הזאת על שני אנשים צעירים. הוא ערבי, היא יהודיה שהתאסלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מה למיני ארגונים הזויים כאלה לבוא ולחרב להם את החתונה? שניהם - גם היהודיה לשעבר וגם בן זוגה הערבי גרו שנים ביפו, באווירה היפואית שיש בה יותר קרבה בין יהודים לערבים מכל מקום אחר בארץ הזאת. מה הטירוף הזה שאוחז כאן בכל מיני אנשים וארגונים שמבינים שהם איחרו את המועד אבל בכל זאת מתעקשים לבוא ולשבש את החתונה הזאת.

רוני דניאל, פרשן חדשות 2 (חדשות 2)

איכשהו קפצה בי בשנייה ההחלטה לבוא לחתונה. לא החומוס או מנת הדג והבשר מעניינים אותי, אלא העיקרון. המחשבה שאין לאף אחד זכות להפריע לשני אנשים שרוצים להתחתן, רק משום שהוא ערבי והיא יהודיה. אין כאן הרי עניין של אונס לקיים חתונה, זה רצון חופשי של שני אנשים במדינה חופשית. אז תנו להם להתחתן, אל תפריעו. ואתם רשאים גם לאחל להם מזל טוב.