הניצחונות הנעלמים מן העין

בזמן שנלחמנו, קרו עוד כמה דברים: נבחרת ישראל בפיזיקה חזרה מהאולימפיאדה הבינלאומית לתלמידי תיכון בקזחסטן עם חמש מדליות, ונבחרת ישראל במתמטיקה חזרה מאליפות העולם לסטודנטים עם המקום הראשון בעולם. אבל הייתה מלחמה בעזה, ואף אחד לא שם לב לניצחון המזהיר

בזמן שנלחמנו, קרו עוד כמה דברים. כלומר לא נלחמנו, היינו במבצע, ששש. אז הנה שניים מהדברים שקרו ממש בזמן הקרבות:

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נבחרת ישראל בפיזיקה חזרה מהאולימפיאדה הבינלאומית לתלמידי תיכון בקזחסטן, עם מדליית זהב וארבע מדליות כסף. גיא סגל מהריאלי בחיפה - עם מדליית זהב; רעי הניגמן מעל-יסודי במשגב - מדליית כסף; רוני פרומקין מאשדוד - מדליית כסף; יונתן אהרוני ממודיעין - מדליית כסף; ואלישע מודלבסקי מהתיכון למדעים ואמנויות בירושלים, אבל הוא גר בקיבוץ גברעם בעוטף עזה - מדליית כסף.

בסך הכל התיכוניסטים שלנו דורגו 13 מבין 85 מדינות, כשהמדינה המערבית היחידה שהקדימה אותנו היא ארצות הברית, במקום העשירי. את המקום הראשון לקחה כמובן סין, עם 5 מדליות זהב, אבל סינים יש מיליארד ו-300 מיליון, ככה שביחס מדליות פר מספר תושבים, נתנו גם לסינים בראש. אבל הייתה מלחמה בעזה, ואף אחד לא שם לב לניצחון המזהיר.

גם הסטודנטים למתמטיקה אינם קוטלי קנים

זה התיכוניסטים. ומה עם הסטודנטים למתמטיקה? אה, טוב ששאלתם. נבחרת ישראל במתמטיקה חזרה לפני שבוע וחצי מאליפות העולם לסטודנטים, עם - תשבו טוב - המקום הראשון בעולם. כן, המקום הראשון בעולם. וגם לזה לא שמו לב. אז עכשיו אני רק אשים את זה פה. רספקט, חברים סטודנטים, רספקט לא פחות מאשר ללוחמים בגבול הרצועה. אתם העתיד שלנו, אתם גאוותנו, לא פחות מלוחמי צוק איתן, או אם נדייק בטרמינולוגיה של הממשלה, משתתפי המבצע.

ובינתיים בוועדת הכספים אישרו שבעה מיליארד שקלים נוספים למערכת הביטחון, אפס למתמטיקה, אפס לפיזיקה, אפס לחינוך, אבל 50 מיליון לתוכנית פרק יומי בתנ"ך, כי מישהו הרי צריך להסביר לזוכי מדליות הזהב בפיזיקה שהכל שטויות והשמש עולה ויורדת כמו יו-יו.