אין סיכוי להקמת ממשלה בראשות הרצוג? אולי דווקא כן

אריה דרעי אמר שלא יישב עם יאיר לפיד באותה ממשלה, וכמוהו גם יהדות התורה. ליברמן הצהיר שלא יישב באותה קואליציה עם מרצ - ועקב כך, נראה שסיכוייו של הרצוג להקים ממשלה לא גבוהים כלל. עם זאת, יש דרך לפתור את המחלוקות הגדולות המרחפות מעל קואליציה כזו - שעשויה להפוך אותה לאפשרית

איך בכל זאת יוכל הרצוג להקים ממשלה? (פלאש 90, מרים אלשטר)

במציאות בה כמעט כל מועמד מצהיר שלא יישב עם מתחרהו בממשלה אחת, נראה שהסיכוי של הרצוג להקים ממשלה בראשותו הוא קטן מאוד. אלא שבכל זאת יש אפשרות שיו"ר המחנה הציוני יצליח לגשר על המחלוקות - הכל תלוי בניסוח של קווי היסוד של הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם יו"ר יש עתיד לפיד וגם דרעי וגפני אומרים את אותו הדבר: אנחנו רוצים להיות בקואליציה, כי רק שם אפשר להשפיע. ובהתאם לכך - הם יעשו ככל שביכולתם כדי להיות בה. והם יוכלו לעשות זאת ולשבת יחד באותה ממשלה, אם למשל יוקם "צוות מיוחד" שיהיו בו גם חברים מטעם המפלגות החרדיות - וגם מיש עתיד, ויחד הם יעבדו כדי לפתור את סוגיית הסנקציות הפליליות על בני ישיבות שלא יתגייסו לצה"ל. על כך כל הצדדים יסכימו.

יתרצו ויסכימו? דרעי ולפיד (חדשות 2)

וגם בעניין המדיני השנוי במחלוקת ניתן להגיע להסכמות - ולהושיב את ישראל ביתנו ומרצ באותה ממשלה. אפשר לכתוב בקווי היסוד של הממשלה כי היא "תחתור לפתרון שתי מדינות לשני עמים". גם גלאון וגם ליברמן יסכימו לנוסח הזה, וייכנסו לממשלה.

רינה מצליח (חדשות 2)

ועדיין - הסיכוי של הרצוג להקים ממשלה תלוי כמובן, במספר המנדטים שיקבל. אם למחנה הציוני יהיו 5 או 6 מנדטים יותר - בפער הזה יוכלו המפלגות האחרות "להתכוונן" לכיוונו של הרצוג. גם משה כחלון למשל, שיוכל לומר שהמליץ לבסוף על הרצוג כי "זה רצון הבוחר".