פחדנים, נראה אתכם

בכל רגע נתון יכול נסראללה לירות מאות רקטות מדויקות לעבר ישראל. איך היו מגיבים כל אותם פרשנים, כותבי מאמרים ופוליטיקאים אם לפני חצי שנה, בשעה ששרר שקט ביטחוני מוחלט, היה נתניהו מכריז במפתיע על מבצע בעזה לחיסול איום המנהרות? אלה שמתחרים כיצד ללעוג לצמרת המדינית, תהיו אמיתיים ותחשבו עוד אם אתם צודקים

מנחם הורוביץ (חדשות 2)

עוד יום-יומיים, אולי שבוע והמלחמה תסתיים. הכוחות יחזרו לשטח ישראל ואז תיפתח המתקפה הקרקעית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. הנה חלק מהכותרות שכנראה נזכה לקרוא: "איך לא ידעתם?", "מדוע לא נכנסנו לרצועת עזה ברגע שידענו על המנהרות?", "דמם של תושבי עוטף עזה הוא הפקר?" ועוד התבטאויות דומות מצד פרשנים, כותבי מאמרים ופוליטיקאים בעבר ובהווה. נכון, צריך לחקור, לבדוק ולהסיק מסקנות, אבל מתקפה כוללת נגד ראש הממשלה? על מה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

איך היו מגיבים כל אותם האנשים אם לפני חצי שנה, בשעה שבמדינה שרר שקט ביטחוני מוחלט, היה מכנס נתניהו מסיבת עיתונאים מפתיעה ומכריז: "יש לי מידע מודיעיני מוצק שלפיו חמאס בונה עשרות מנהרות מעזה לכוון שטח ישראל, ומבחינתו זה איום אסטרטגי. כזה שמחייב לפתוח כבר מחר במבצע לחיסול איום המנהרות"? את ההשלכות כולנו הרי מכירים. חמאס היה יורה רקטות לעבר שטח ישראל, ורבים היו ממהרים לקפוץ על ההזדמנות, לבקר את הממשלה ולטעון "נתניהו מחרחר מלחמה".

ועוד משהו רבותיי: העיניים מופנות עכשיו לעזה, אבל בדרום לבנון הקים חיזבאללה מדינת טרור. בכל רגע נתון יכול נסראללה לירות מאות רקטות מדויקות יותר לעבר שטח ישראל. אז קדימה, מדוע שלא נחסל כבר עכשיו את האיום האסטרטגי הזה? ואני לא מדבר על צבא סוריה שמקבל עידוד מהחיזבאללה לירות לעבר הגולן, ורגע, שכחתי את אירן. הרי כבר היה מי שטען שהעיסוק של נתניהו בגרעין האירני משרת מטרות פוליטיות פנימיות, לא יותר.

האיום בצפון. נסראללה (רויטרס)

נסראללה עדיין זוכר

רבותיי, הסיבה היחידה שהשקט נשמר בצפון היא משום שמאז שהסתיימה מלחמת לבנון השנייה חסן נסראללה יושב בבונקר וזוכר טוב את תגובת ישראל לחטיפת שלושת החיילים. כל עוד כושר ההרתעה של צה"ל נשמר - חיזבאללה לא יחמם את הגבול. וזה בדיוק מה שצריך להתרחש בדרום. בתור תושב קריית-שמונה, ואני מאמין שזה גם מה שצריכים לומר תושבי עוטף עזה, ממש לא מעניין אותי כיצד יכולים ארגוני הטרור לפגוע בנו . דרך הים, דרך מנהרות, באמצעות טילים, או בעזרת מצנח - רק הרתעה מסוגלת לייצר ביטחון.

ואתם, אלה שמתחרים כיצד ללעוג לצמרת המדינית והביטחונית בנושא המנהרות, תהיו אמיתיים ותחשבו עוד פעם האם אתם גם צודקים. ואם כן, בבקשה, בתחינה, דרשו מנתניהו לחסל את האיום שנשקף מלבנון. נראה אתכם, פחדנים.