חמאס סובל מבידוד בעולם הערבי

ארגון הטרור מאוכזב מהמבצע הצבאי "צוק איתן" עד עתה, ולא רק בגלל כיפת הברזל שמונעת ממנו לפגוע ברחבי הארץ. חמאס סובל מבידוד מוחלט בעולם הערבי, לא מקבל תמיכה ממדינות ערב ואפילו לא מסוקר כמעט באמצעי התקשורת הערביים

עזה, היום (רויטרס)

חמאס מאוכזב מתוצאות שיגורי הרקטות לכיוון ישראל. גם הוא מבין את עוצמתה של כיפת ברזל. אבל חמאס סובל מקושי נוסף - בידוד מוחלט בעולם הערבי ואפס תמיכה במבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המדינה הערבית היחידה שאליה חמאס יכול לפנות בימים אלו היא קטאר. אבל גם כשקטאר ניסתה להעביר כספים לחמאס, הבנקים סירבו לבצע את המהלך הזה משום שמדובר בהעברה בנקאית לארגון טרור.

כשחמאס ניסה להבריח היום (ו') גראדים לסיני כדי לירות אותם לעבר יישובים אחרים בישראל כמו אילת וקדש ברנע, המצרים סיכלו את המהלך. נשיא מצרים סיסי מסרב להיות מתווך ולבוא לעזרת חמאס כדי להביא לרגיעה. גורם בוושינגטון טוען שסיסי מחכה לפנייה בנושא מצד אובמה.

אהוד יערי (חדשות 2)
גם מבחינת הסיקור התקשורתי, חמאס לא זוכה לתמיכה - ואפילו לא לאיזכור - בעולם הערבי. ערוץ אל ג'זירה הוא היחיד שמשדר עדיין לטובתו. שאר התחנות מעדיפות לעסוק במתרחש בעירק ובסוריה.

בינתיים בחמאס רוצים לרשום הישג. ארגון הטרור עולה מדרגה, לפחות באיומים, וטוען כי אם צה"ל ימשיך בתוקפנות וברצח, כלשונו, חמאס יכניס אלמנטים חדשים לקרב שיאלצו את צה"ל לא להרוג עוד פלסטיני אחד.