בחמאס רוצים הישגים ולא רגיעה

בחמאס נחושים לנקום את מות אנשיהם בקריסת המנהרה על ידי הישגים מול ישראל. בארגון היו רוצים שישראל תתחייב לא לפעול בגדה המערבית, תשחרר את אסירי עסקת שליט שנעצרו מחדש ושמצרים תפתח את מעבר רפיח. כל זה לא הולך לקרות, ולכן נראה שחמאס יגרור את צה"ל לעימות

אהוד יערי (חדשות 2)

תוך כדי שחיל האוויר שוב תוקף ברצועה ושמטח רקטות שוב נורה אל הדרום, בזרוע הצבאית של חמאס מגיעים לרגע בו הם נדרשים להחלטה חשובה: האם הם מתכוונים להרגיע את המצב בהתאם לרצונה של ישראל, או דווקא לגרור את צה"ל למבצע רחב? כנראה שהבחירה תהיה באפשרות השנייה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחמאס מבינים שישראל לא רוצה פעולה גדולה ובוודאי לא פעולה קרקעית, אבל הם מרגישים מחוייבים לנקום את מות אנשי הזרוע הצבאית במנהרה שהתפוצצה היום. אנשי הזרוע הצבאית, שלא מצייתים ללשכה המדינית, מבטיחים תגובה ללא תקדים.

לא רוצים רגיעה. אנשי חמאס (רויטרס)

חידוש הרגיעה לא עומד על הפרק מבחינת הזרוע הצבאית של חמאס, הם רוצים הישגים. הישג יכול להתבטא בכך שישראל תתחייב שלא תהיה פעילות צבאית בגדה ובכך חמאס יהפכו למגני הגדה המערבית, על אפו וחמתו של אבו מאזן. ישראל לא תסכים לתנאי כזה.

בחמאס רוצים גם שמצרים תפתח את מעבר רפיח, וגם זה לא עומד לקרות. תנאי נוסף שהציבו בחמאס הוא שחרור כל האסירים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו מחדש במבצע "שובו אחים". ראש הממשלה נתניהו לא יעשה זאת. בהתחשב בכך שכל אלה לא ייקרו, החמאס צריך עכשיו להחליט לאן פניו מועדות.