הפלסטינים לא באמת רוצים אינתיפאדה שלישית

אל מול הקריאות של חמאס וג'יהאד לאינתיפאדה חדשה, בעקבות רצח הנער, הרחוב הפלסטיני זוכר את האינתיפאדה השנייה כאסון ולא שש לאינתיפאדה חדשה. האירועים בשועפאט הם עוד עדות לכך שהרשות הפלסטינית כבר מזמן איבדה שליטה בשטח ואנשי מחנות הפליטים עושים ככל העולה על רוחם. פרשנות

הרשות איבדה שליטה (הדס פרוש / פלאש 90)

למרות קריאות של חמאס והג'יהאד האסלאמי לאינתיפאדה שלישית, וזאת בעקבות רצח הנער הערבי שגופתו נמצאה ביער ירושלים, בציבור הפלסטיני אין להיטות ומצב רוח לפתוח באינתיפאדה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבחינת הפלסטינים, האינתיפאדה השנייה נחשבת לאסון גדול, וכך הדבר נצרב בתודעת הציבור. על כן, יש סיכוי לא רע לנסות ולאתר

מבחינתם האינתיפאדה השנייה נחשבת לאסון גדול וכך זה צרוב בתודעת הציבור - לכן יש סיכוי לא רע לנסות לתחום את הבערה שפרצה בגינם של כמה מטורפים, שככל הנראה עומדים מאחורי האירועים בירושלים.

חמאס אמנם רוצה לייצר תנופה של אינתיפאדה ומדבר על ועדות עממיות, אבל מה שקורה בפועל, וזה מה שראינו בשועפאט, זה שהרשות הפלסטינית כבר מזמן איבדה שליטה על מחנות הפליטים ושם "השבאב" עושה ככל העולה על רוחו. למשל היום, כשבאה משלחת מטעם אבו מאזן לבקר אצל משפחתו של הנער שנרצח, מוחמד אבו ח'דיר, גירשו אותם בצעקות "מרגלים".

אין להיטות לעוד לאינתיפאדה (חדשות 2)

מה עושה הרשות הפלסטינית בתגובה למצב בשטח? אבו מאזן ממשיך לקדם מהלכים של בקשת ההצטרפות כמדינה למוסדות בינלאומיים נוספים, וברקע ההתפרקות ההולכת ונמשכת במהירות של הפיוס לכאורה בין חמאס לפת"ח.

מוסא אבו מרזוק, מספר 2 בחמאס, מי שהמצרים לא נותנים לו לשוב מעזה למדינה, אומר: "הגענו למסקנה שגם אם ייתנו את רצועת עזה לאבו מאזן בחינם - הוא לא רוצה לקחת".