בגלל רצח הנער: חופש הפעולה מוגבל

במקביל למבצע החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים, ובעיקר לאחר שגופותיהם נמצאו, דנו חברי הקבינט המדיני-ביטחוני באפשרויות הפגיעה של ישראל בארגון חמאס. אלא שמאז רצח הנער מוחמד אבו ח'דיר, חופש הפעולה של ישראל מוגבל. כל פעולה ישראלית תיתפס כעת בעיני העולם כמתכון להבערת השטח

רצח אסטרטגי. נתניהו, ארכיון (AP)

הדיון על פעילות צבאית אפשרית בעזה עדיין נמשך בקבינט המדיני-ביטחוני, עם כל ההסתייגויות שהוזכרו בימים האחרונים, אבל אפשר לומר שמרחב התמרון של הקבינט הצטמצם מאוד היום (ד').

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר היום אפשר היה לשמוע את הגינויים ברחבי העולם לרצח של הנער מוחמד אבו ח'דיר, בעיקר מהממשל האמריקני שלקח כהנחת עבודה את האמירה כי מדובר ברצח נקמה על רקע לאומני - זה עולה בדיווחים של מחלקת המדינה.

אודי סגל (חדשות 2)
המשמעות האמיתית היא שמדובר ברצח אסטרטגי מבחינתה של ישראל. חופש הפעולה הצבאי שהיה לממשלת ישראל נחשב כעת למוגבל, וייתכן שהממשלה לא תוכל לפעול נגד חמאס באופן נרחב כפי שאנשים הציעו לה לעשות בימים האחרונים.

כל פעולה ישראלית, גם אם תהיה מוצדקת - בעזה או במקום אחר - תיתפס אחרי רצח הנער כמתכון להבערת השטח. ישראל תואשם בגרירת מהומות ובאינתיפאדה שלישית. לכן, מרחב התמרון של הקבינט ושל ישראל הצטמצם מאוד.