האם הרצח יפרק את הממשלה הפלסטינית?

הקבינט לא צפוי לפעול מהבטן אלא לדרוש מאבו מאזן לפרק את שיתוף הפעולה עם חמאס. ייתכן שהדרישה תיענה בחיוב, למרות שמכל הפרטים ברור שזו פעולה מקומית ולא של ארגון חמאס, אלא של אנשי חמאס שפעלו "ברוח המפקד"

נתניהו ואבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

מרגע חטיפת הנערים, שגופותיהם נמצאה היום, החרדה היה מהרגע הראשון שמדובר בפיגוע ללא מיקוח - פיגוע רצח. כפי שחששנו וחרדנו, המקרה של נחשון וקסמן ז"ל היה מקרה חריג - הוא היה פיגוע מיקוח שהיה היוצא מן הכלל ולא הכלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושת הנערים נרצחו מיד לאחר שנחטפו - האופן החפוז שבו הנערים נקברו מראה כי מדובר באירוע שהיה גדול על הרוצחים האלה, שהם מעין "טרוריסטים חלטוריסטים". החוטפים השאירו לעצמם סימן כדי להגיע לגופות ואולי לסחור בהן, אך הניחו את הגופות באופן חמקני כדי לברוח - כך מסתמן גם מהשיחה של אחד החטופים למשטרה ומהממצאים ברכב השרוף.

מכל הפרטים ברור שזו פעולה מקומית ולא של ארגון חמאס, אלא של אנשי חמאס שפעלו "ברוח המפקד". אם היה מדובר בפעילות מערכתית של חמאס, הדבר היה מטיל דופי בפעילות שירותי הביטחון בארץ ובחו"ל שעוקבים אחרי הארגון.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

הקבינט התכנס הערב לדיון, והוא לא צפוי לקבל החלטות מתלהמות מהבטן. עם זאת הקבינט ידגיש את הצורך והתביעה מאבו מאזן לפרק את הממשלה עם חמאס, וייתכן שהדרישה תתקבל בחיוב - למרות שאי אפשר להוכיח קשר של חמאס כארגון לחטיפה.