בישראל מזהים טביעות אצבע של חמאס בירי מעזה

סבב העימות הנוכחי הוא מעין "מנגנון ויסות" בעקבות הלחץ והסריקות של צה"ל בגדה המערבית. חמאס לא יכול למנוע כל ירי, אך הוא גם לא פרוש בשטח ובכל פרדס. אין בישראל וברצועה רצון להיגרר לעימות רציני, אך ישנם פעילי חמאס שמשתתפים בירי

קסאם שנורה מהרצועה, הבוקר (חדשות 2)

מבחינת ישראל כל מה שקורה מהרצועה - כולל הירי של הימים האחרונים - הוא באחריות חמאס, ששולט ברצועה. אך מעבר לכך, בסבב הנוכחי מזהים במערכת הביטחון טביעות אצבע של פעילי חמאס, ש"מתערבבים" עם ארגונים אחרים בעזה.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

ניתן לקרוא לכך "מנגנון פיצוי" נוכח גל המעצרים והסריקות ביהודה ושומרון, בעקבות חטיפת הנערים. יש בעזה אווירה של שחרור לחץ, שמאפשר את הירי על יישובי הדרום. האם לחמאס יש יכולת לסרוק כל פרדס ולראות מהיכן מישהו יורה? נדמה לי שלא, אבל אנו גם לא רואים את חמאס פרוש בשטח, ומכאן ההבנה שלחמאס נוח שהארגונים משגרים לעבר ישראל רקטות.

חשוב לזכור שלא לישראל ולא לחמאס יש אינטרס לחמם את הגזרה לעימות כולל, אבל אנשי חמאס נטלו חלק בירי. זה עדיין לא הארגון כולו שנוטל חלק או מתגייס למעט הירי הנקודתי - הרי לחמאס יש יכולות יותר משמעותיות מאשר כמה גראדים. בחינה של המציאות היא מודיעינית בעיקר.

רוני דניאל (חדשות 2)

חמאס נושא באחריות, אבל הוא עדיין לא הצטרף לירי. אם הוא יצטרף, זה ייראה אחרת מבחינת מה שייפול בשטח ישראל, וגם מבחינת התגובה הישראלית שתהיה בסדר גודל משמעותי הרבה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת