החמאס מבודד יותר מאי פעם

החמאס מבודד: אחרי ההתנערות והקרע הגלוי עם אבו מאזן, גם העולם הערבי לא מזדהה איתו, כולל לא מצרים שערבה לעסקת שליט. כעת החמאס שואל את עצמו האם לעשות משהו נגד ישראל ברצועת עזה, בזמן שהתשתיות שלו בגדה המערבית נהרסות בשיטתיות

מבודדים. פעילי חמאס בעזה, ארכיון (רויטרס)

שבוע אחרי חטיפת שלושת הנערים, וארגון החמאס לא יוצא מהבידוד שלו: לא רק שאבו מאזן התנער מהפעולה בגלוי, אין זעקת שבר גם מהעולם הערבי, אלא בדיוק ההפך: מצרים וירדן דווקא תומכות בשקט במבצע, וחמאס מרגיש שהוא מבודד לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המצרים שהיו ערבים לקיומה של עסקת שליט באוקטובר 2011 לא משמיעים שום מחאה אחרי שישראל החזירה לכלא 52 ממשוחררי העסקה. בחדרים סגורים, נשמעים קולות בתוך הפת"ח שקוראים לסיים את מראית העין של הפיוס הפלסטיני עם החמאס, רק בפועל או אולי אפילו עם הכרזה רשמית.

אהוד יערי (חדשות 2)

אחרי מסיבת העיתונאים של החמאס, בה הם כינו את יו"ר הרשות אבו מאזן 'פושע' בגלל התיאום הביטחוני עם ישראל. חמאס צופה בלא לעשות הרבה בישראל שהורסת התשתיות שנבנו בגדה המערבית, וההתלבטות כעת היא האם לעשות משהו נגד ישראל בגזרת רצועת עזה.

נכון לעכשיו, גם הג'יהאד מצטרף לחמאס במדיניות של לשמור על הרגיעה כפי שהייתה עד עכשיו מול ישראל, אך לא ידוע האם זה יישאר גם בעתיד.