חטיפת הנערים: מבצע מורכב שתוכנן מעזה

קודם הכחישו בחמאס קשר לחטיפת הנערים, אחר כך אמרו שזו "תגובה טבעית לפשעים נגד האסירים" - מה שמעיד על כך שהחוטפים הצליחו להגיע למסתור שתכננו. המבצע המורכב הזה תוכנן זמן רב מראש מההנהגה בעזה, ומשם כנראה יתבצע גם המיקוח

חמושי חמאס (רויטרס)

חמאס אומר שהחטיפה אינה אלא "תגובה טבעית על הפשעים כלפי האסירים הפלסטינים". זאת אחרי שדובר הארגון סאמי אבו זוהרי הגדיר כ"איוולת" את דברי ראש הממשלה נתניהו כי חמאס אחראי לפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודאה הזאת משמעה שהחוטפים הגיעו למקום המסתור שתכננו. היו להם מספיק שעות מרגע החטיפה כדי לעשות את דרכם לשם בחופשיות, ללא חשש ממחסומי פתע וסריקות. ברור לכל, שזהו מבצע מתוכנן, מורכב, שלקראתו הכינו במשך זמן ממושך תשתית כנדרש - אחסון, אספקה והכנת דרכי קשר באמצעות רצים ולא בטלפונים וכדומה.

אהוד יערי (חדשות 2)

מבצע כזה, כפי שהתחוור מתכנוני חטיפה שסוכלו בעשרות בחודשים האחרונים, מודרך על ידי מערך מיוחד בעזה שבראשו עומדים משוחררי עסקת שליט, שלא הורשו לחזור לגדה. שני הבולטים במערך הזה הם עבד א-רחמן ע'נימאת, רוצחו של שרון אדרי ז"ל, ומאזן פוקהא, שעמד מאחורי הפיגוע במירון, ועליהם מופקד שייח סאלח ערירי, איש ג'נין, היושב באנקרה בחסות השלטונות הטורקים.

הם המנחים תאי מחתרת של חמאס לבצע פעולות טרור. בתוך הגדה המערבית אין לחמאס, כנראה, שרשרת פיקוד מסודרת בגלל הלחץ של השב"כ ומנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית. לפיכך, צפוי שניסיון המיקוח ייעשה מעזה. החוטפים ישתדלו לשקוע בעלטה וישאירו את הדפסת הכרוזים לשולחיהם.