למה התקשורת בעולם מתעלמת מחטיפת הנערים?

בישראל התחילו בשידורי הגל הפתוח כבר ביום שישי בצהריים, אבל מי שהעביר ערוץ לערוצי החדשות הבינלאומיים ראה התמקדות בנושאים אחרים - החייל האמריקני החטוף ששב הביתה, התרסקות המטוס האוקראיני, הקרבות בעירק וגם המונדיאל. התקשורת העולמית לא הביעה עניין בפרשה, משום שמבחינתה לא קרה עדיין דבר

הנערים שנחטפו

ביום שישי, ברגע שניתן היה, פתחו ערוצי התקשורת הישראלים מה שמכונה "גל פתוח" ומאותו רגע עסקו אך ורק ובאינטנסיביות בחשש לחטיפתם של שלושת תלמידי הישיבה בעקבות היעלמותם ואבדן הקשר עימם שעות ארוכות קודם לכן. דובר צה"ל עדכן מול המצלמות וראש הממשלה זימן הערכות מצב תכופות, שאליהן הגיע מלווה בשירות האבטחה הנדרשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הביטחון גם הוא נפגש, עודכן והנחה כשמצלמה מתקתקת ומעבירה את התמונות למערכות וגם מקומם של הרמטכ"ל וראשי המוסד והשב"כ לא נפקד. מי שלא ידע לזהות זכה אפילו בתגי שם ליד מקומותיהם של משתתפי הערכת המצב המצולמת. הגרר שנשא את היונדאי השרופה זכה לתיעוד מצולם מכל זווית אפשרית בכל דרך שבה נע. ערוצי הטלוויזיה פרשו עמדות שידור מגוונות בכל הגזרה ומעבר לה ואתרי האינטרנט המובילים עדכנו ללא הרף.

מי שזיפזפ לערוצי החדשות הבינלאומיים ראה התמקדות בנושאים אחרים, וודאי שלא זכה לזוויות סיקור שחסרו בערוצים הישראלים. גם אתרי האינטרנט המובילים בעולם ציינו בשורות בודדות, נסתרות בדרך כלל, את העובדה שכוחות גדולים של צה"ל סורקים את הגדה המערבית כשהם מחפשים אחר שלושה תלמידי ישיבה נעדרים.

החיפושים בסמטאות ובכפרים (AP)

מבחינת העולם, דבר עדיין לא קרה

התקשורת העולמית לא הביעה עניין בסוגיה שריתקה כל בית בישראל ובשטחים הפלסטיניים, משום שמבחינתה לא קרה דבר. העובדה היחידה שניתן היה להתייחס אליה היא שכוחות גדולים של צה"ל מחפשים אחר שלושה תלמידי ישיבה נעדרים, שלפי ההערכה נחטפו בידי מחבלים פלסטינים, ולטענת ישראל מדובר באנשי חמאס. עבור הישראלים והפלסטינים זוהי התפתחות עוצרת נשימה, שוודאי תשפיע על מהלך החיים כאן בצורה כזו או אחרת. מבחינת העולם שסביבנו - דבר עדיין לא קרה.

וחוץ מזה, בסוף השבוע האחרון היה ה"עולם כמרקחה" - עירק מתפרקת והכוחות הג'יהאדיסטים איימו על בגדד, באוקראינה מפעילים הרוסים שוב כוחות צבא. מטוס תובלה של חיל האוויר האוקראינה הופל ו-49 לוחמים שהיו בו נספו.

גם ארצות הברית מתמודדת עם דרמה פוליטית פנימית - ההפסד של אריק קנטור במפלגה הרפובליקנית וכן גם עם חזרתו של החטוף שלהם, בו ברגדל, שהסיפור שלו בכלל מוריד את הרייטינג של סיפורי חטופים. אה, ויש חגיגה אחת שמרכזת תשומת לב בינלאומית - גביע העולם בכדורגל, המונדיאל בברזיל. זוכרים? 

ערד ניר (חדשות 2)

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

שם המבצע לאיתור החטופים: "שובו אחים"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"