החשש לחטיפה: מבחן לישראל וארצות הברית

לאחר שהתברר כי אחד הנערים הנעדרים הוא בעל אזרחות אמריקנית, עולה השאלה כיצד ינהגו האמריקנים, שנוהגים להצהיר כי אינם באים במשא ומתן עם חוטפים. במקביל, נמשך שיתוף הפעולה בין ישראל לפלסטינים, למרות האצבע המאשימה שהפנתה הממשלה לאבו מאזן

ההתייעצות הביטחונית לאחר התקרית (חיים צח, לע"מ)

מבחינה מדינית, הדבר המשמעותי ביותר כרגע בפרשת החשש לחטיפה הוא הקשר בין דרגים בכירים בישראל וברשות הפלסטינית כדי לנסות ולמצוא מידע אודות מקום הימצאם של הנערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שיתוף הפעולה מגיע בבד בבד עם האמירה המדינית הישראלית החד משמעתית, שרואה באבו מאזן ובממשלתו אחראים לגורל הנערים. המאמץ המשותף הישראלי והפלסטיני מתקיים, אך קשה לדעת עד כמה הוא מחלחל לשטח בשעות אלו.

הפרשה מעלה סוגייה משמעותית בנוגע לשחרור חטופים, אם אכן מדובר בחטיפה: הכלל האמריקני אומר שלא דנים בכלל עם חוטפים, אך ראינו לאחרונה, בפרשת החייל בו ברגדאל, שיש לכלל גם יוצא מן הכלל. כעת, כשהתברר כי אחד הנעדרים הוא בעל אזרחות אמריקנית, הנושא יעמוד לדיון מדיני. 

אודי סגל (חדשות 2)

כשישראל ניסתה לגייס את האמריקנים לעניין גלעד שליט, בארה"ב הבהירו בתגובה כי להם חטפו 40 אנשים בעירק, ולמרות זאת הם לא פתחו במשא ומתן. המצב הנוכחי הוא מבחן לאמריקנים וגם לממשלה הישראלית, שדנה השבוע בסוגייה הזו במסגרת דיון פנימי על החוק שיזמה הח"כית איילת שקד שדורש למנוע שחרור רוצחים.

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"