האם בנימין בן אליעזר נרדף?

3 ימים לפני הבחירות לנשיאות, הודיע ח"כ בנימין בן אליעזר על פרישתו מההתמודדות, בשל החקירה בה נבדק האם קיבל מאיש העסקים אברהם נניקשווילי כספים בניגוד לחוק. הוא טען ש"נעשה לי סיכול ממוקד". בציבור ובמערכת הפוליטית יש תחושה שיש אקדוחן שמחסל את המתמודדים אחד אחרי השני, ועם תחושות אי אפשר להתווכח

בנימין בן אליעזר. קורבן? (AP)

ההיסטוריון הגדול פרופסור יעקב טלמון אמר 'כל חיי חיפשת את הקונספירציה, את המזימה הגדולה, ולא מצאתי אלא צירופי מקרים'. ביום חמישי בלילה גודלי משרד המשפטים - יהודה וינשטיין, שי ניצן, רז ניזרי ואלי אברבנל - ישבו אל תוך הלילה והתלבטו בדיוק בעניין הזה. לבסוף אמר להם וינשטיין 'רבותי, הדילמה קשה אך ההחלטה קלה'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הם החליטו להביא בן אליעזר לבדיקה וקיוו שהוא יביא הסבר פשוט שיסתום את הגולל על הפרשה. אני גם יכול להגיד שהם רצו להציע לו בדיקת פוליגרף כדי שיוכל לאשש את טענותיו - אך זה לא קרה בחקירה.

בעניין ההלוואה שקיבל, אמר בנימין בן אליעזר כי הינה חוקית. במשרד המשפטים אומרים שההלוואה גדולה מדי, בלי מועדי החזרה או שמועדי ההחזקה רחוקים מדי - סיפור לא פשוט.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

במערכת הפוליטית ובציבור, יש תחושה שכל הסיפור הזה נראה כמו מערבון. שיש אקדוחן שמחסל את המתמודדים לנשיאות אחד אחרי השני, ועם תחושות אי אפשר להתווכח.