המלכוד הבעייתי של פואד בן אליעזר

בנימין בן אליעזר נמצא בפרשת דרכים מכרעת, שעשויה לעלות לו במועמדותו לנשיאות המדינה. מצד אחד, אם יודיע כי יפרוש מהמרוץ לתפקיד הדבר יהווה הודאה בחשדות החמורים נגדו בגין לקיחת כספים בניגוד לחוק. מן הצד השני, אם ידרוש חקירה מהירה בעקבות הבחירות - הוא רק יפגע עוד יותר במצבו כנחקר

נמצא במלכוד. בן אליעזר (פייסבוק)

הדרמה בעקבות פרשת בן אליעזר נמשכת מאז יום שני האחרון, בישיבות אפופות מתח סביב השאלה המכריעה האם לפתוח בחקירה נגד המועמד לנשיאות. בפרקליטות ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה ידעו כבר אז כי יהיה מאוד קשה לשכנע את הציבור שמהלך שכזה הוא אינו חיסול פוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, הבינו בפרקליטות כי אם בנימין בן אליעזר ייבחר לנשיאות ואז ייחשפו החשדות החמורים נגדו אז הדבר ייצור מבוכה רבה ויקשה על מאמצי החקירה.

החומר שהגיע לידי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הצדיק פתיחת חקירה פלילית נגד בן אליעזר, אבל הוחלט בשלב הראשון לבצע בדיקה בלבד בשל הרגישות בעקבות המרוץ לנשיאות הקרב ובא. במהלך ישיבתו בחדר החקירה, בן אליעזר מסר גרסאות לפיהן לא זכר ולא ידע אודות הכסף שקיבל לכאורה, ולכן הוחלט להפוך את הבדיקה לחקירה רשמית.

דנה ויס

בשלב זה נמצא בן אליעזר במלכוד בעייתי מאוד. אם הוא יחליט להסיר את מועמדותו מהמרוץ לנשיאות אזי משמעותה של הצהרה כזאת היא הודאה לכאורה באשמה. מן הצד השני, אם הוא יבקש חקירה מואצת הוא רק יפגע במצבו כנחקר, מאחר ומי שנחשד בפלילים תמיד יעדיף למשוך את הזמן ואת הליכי החקירה.