בנט, גם החינוך הדתי אינו קדוש

לאחר התפוצצות פרשת המין בקרית גת, שר הכלכלה פרסם סטטוס בפייסבוק. בסטטוס הוא שיבח את החינוך הממלכתי דתי, והציג אותו כבעל ערכים רבים לעומת עמיתו הממלכתי. רק שבנט שכח לציין את כל המקרים הרבים בהם גם מחנכים דתיים לא היו טלית שכולת תכלת, בלשון המעטה

שר הכלכלה ושירותי הדת נפתלי בנט העלה שלשום סטטוס לפייסבוק, שכולו אהבה וגאווה על החינוך הממלכתי-דתי. ככה הוא כותב: "בדרך לאיסוף רביעיית הגמדים שלי מהגן ומבית הספר, פגשתי כרגע את הנערות המתוקות האלו שמוכרות עוגות ועוגיות כדי לגייס כסף למימון בת מצווה לילדה נזקקת. חשבתי" - הנה אנחנו מגיעים לנקודה - "על ההבדל בין החינוך שלהן, לזה של הנערים בני ה-14 שקיימו יחסים עם האישה ההיא ושיתפו ברשת". ואז מפליג בנט בשבחה של מערכת החינוך הממלכתית-דתית וטוען שהיא החינוך הטוב ביותר שאפשר; בטח יותר מהחינוך הממלכתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תודה על ההמלצה, כבוד השר. סחתיין ויישר כוח. באמת, אצלכם אין דברים כאלה. ילדים בני 14 אצלך בחבר'ה לא שוכבים עם אישה בת 40. לא, לא. אצלך הם מחכים עד שהמחנך הדגול הרב מוטי אלון יצמיד אותם אליו ויחכך בהם את המפשעה שלו עד שיגיע לסיפוק. רק ערכים וקדושה בממלכתי-דתי, השר בנט. שאני אמשיך עם הרשימה של החיכוכים והערכים? זוכר את הרב קופולוביץ'? ראש ישיבת הדגל של בני עקיבא? לא? בוא אני ארענן את זיכרונך. שנים-עשר מקרים של מעשים מגונים בנערים בבית שלו ובחדר המדרגות, ליטופים ושיחות מטונפות לעיצוב האישיות עד להרפיה. כן, מקסים. קריאת שמע, צניעות ועוגיות לנערה נזקקת גם יחד.

להמשיך, השר בנט? או שכבר הבנת איך זה מרגיש כשלוקחים מקרה של עבריין מין אחד ומטנפים בעזרתו על מערכת חינוך שלמה, בלי להבחין בעשרה קילו חמאה שנמסים לך בינתיים על הראש. ואגב, תגובתה המצוטטת הראשונה של אותה אישה הייתה שהיא מודה לאלוהים. אתה רואה, גם לה יש ערכים ואמונה; אולי גם היא ממלכתית-דתית.

עכשיו, שלא יהיה ספק: החינוך הממלכתי-דתי הוא נהדר, הערכים בחלקם מקסימים, והמורים ברובם המכריע צדיקים. אבל אין לו מונופול על ערכים, בדיוק כמו שאין לו בלעדיות על תקיפה מינית של ילדים. ובצופים, אגב, יש ערכים נעלים לא פחות מהעוגיות של בנות עקיבא. אתה חייב סליחה לכל-כך הרבה אנשים, האח בנט.