אירופה לומדת לאט מדי

כשילידי אירופה נוסעים להילחם ולעבור שטיפת מוח במזרח התיכון, האזרחים האירופים הללו חוזרים ליבשת בלי ביקורת גבולות והם יכולים להסתובב בה בחופשיות. הם יוצרים קבוצות קיצוניות, שהפכו לבעיה של אירופה כולה, אך זו מבינה את המציאות החדשה לאט מדי

האם אירופה תלמד? רוני דניאל (חדשות 2)

פיגוע הטרור במוזיאון היהודי בבריסל מעמיד מול אירופה מציאות קשה: עם טרוריסטים שחוזרים ממחוזות הקרב בסוריה, מצוידים בדרכונים מערביים, מוכנים לפגע ביעדים בתוך אירופה בעלת הגבולות הפתוחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התופעה של הג'יהאדיסטים באירופה אינה חדשה, היא הגיעה מצ'צ'ניה לפני לא מעט שנים. האנשים הללו באים להילחם, הם נוסעים למזרח התיכון לקבל ניסיון וחינוך קנאי. גם אם לעתים הם מצלמים את עצמם שורפים את הדרכונים שלהם, לא צריך לקחת את זה ברצינות - הם מחזיקים בדרכונים האירופים שלהם ובאמצעותם הם מסתובבים בחופשיות באירופה.

כשפיקוח הגבולות בין מדינות האיחוד האירופי הוסר, אין דבר שעוצר את האנשים בין מדינה למדינה. המעקב היום אחרי הקבוצות הקיצוניות באירופה הוא מאוד רופף, ויש גם בעיות משפטיות ברדיפה אחריהם. הבעיה היא אינה בעיה של ישראל, אלא בעיה של אירופה כולה שמבינה את המציאות הטרוריסטית החדשה לאט מדי.