המדינה בה כדורסל חשוב מפיזיקה

נשיא יקר, ראש ממשלה טרוד, פנו זמן לפגוש את הגיבורים האמיתיים. רמז: לא מכבי ת"א. עוד רמז: שמיניית השמיניסטים שחזרה מאולימפיאדת הפיזיקה של אסיה עם חמש מדליות

מאז יום ראשון כל המדינה הזאת בקרחנת מכבי תל אביב והנס הכפול במילאנו. ראש הממשלה התקשר למאמן דיויד בלאט וביקש שיישאר. הנשיא פרס אמר שכמעט וקיבל התקף לב מול הפלזמה והוסיף שהקבוצה לחמה כמו נמרים וניצחו כמו אריות. למרבה המזל, או לרוע המזל, תלוי איך אתם מסתכלים על זה, הגביע הוענק למכבי מיד אחרי המשחק. כך נבצר משרת הספורט שלנו להתייצב בעצמה על הפודיום כמו שהיא כל כך אוהבת. את חזרת הגיבורים לנתב"ג, אי אפשר אפילו להשוות לנחיתה של סיירת מטכ"ל כשהם חזרו ממבצע אנטבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ובינתיים ביקום מקביל, נחתה אתמול בארץ נבחרת ישראל בפיזיקה שחזרה מאולימפיאדת אסיה לפיזיקה - שמונה תלמידי י"ב שחזרו עם שתי מדליות כסף, שלוש מדליות ארד ושני ציונים לשבח. ותנחשו איזה ראש ממשלה לא התקשר לשמונת התלמידים ותנחשו גם איזה נשיא לא כמעט קיבל התקף לב מול הפלזמה ברגעי השיא של התחרות. נחשו כמה אנשים לא חיכו להם בנתב"ג וכמה לא קפצו אל הבריכה ב"כיכר מלכי העירייה". הרי בסך הכל מדובר בשמונה תלמידים ישראלים כן? לא בחמישיית שחקנים זרים שמקושטים בסמל עברי ובשני צברים כדי לצאת לידי חובת התקנון. מדובר בפיזיקה, ומה זה כבר פיזיקה לעומת כדורסל?

אז אני אנצל את שתיים או שלוש הדקות שיש לי פה כדי לחגוג את הניצחון שלהם. אלה שמותיהם: גיא סגל מהבית ספר הריאלי בחיפה - מדליית כסף, אלישע מולדובסקי מהתיכון למדעים ואומנויות בירושלים - מדליית כסף, רוני פרומקין מבית ספר מקיף ג' באשדוד - מדליית ארד הוא קיבל, רעי הניגמן מהתיכון העל יסודי במשגב - מדליית ארד, גיא יגב ממקיף ג' בבאר שבע - מדליית ארד, יואב צפתי מתיכון "ליד ה-" בירושלים - ציון לשבח, לוטן אהרוני מבית הספר עירוני א' במודיעין - ציון לשבח, ירדן רשדי מעירוני ד' בתל אביב - ציון לשבח.

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

יום אחד טייריס רייס יחזור לאמריקה ואנחנו נישאר עם הפיזיקאים

אתם הבאתם למדינה הזאת הרבה יותר כבוד ממכבי תל אביב וגם יותר מדליות. ופיזיקה, זה יותר חשוב מכדורסל. כן, כן, הרבה יותר חשוב. אתם העתיד שלנו, הרבה אחרי שטייריס רייס יחזור הביתה לאמריקה.

אז ראש הממשלה, כך אני הבנתי, טרוד עכשיו במציאת מועמד לנשיאות שיהיה מקובל גם על רעייתו ועל כן נמחל לו מראש אם לא ימצא זמן להרים טלפון. אבל כבוד הנשיא המכהן שמעון פרס, יש לך אדוני, על פי מקורות זרים, איזשהו קשר לפיזיקה. בטח יותר מאשר לכדורסל. אני בטוח שעוד תמצא זמן לפגוש את שמיניית השמיניסטים. אני מוותר לך מראש על "כמעט התקף לב". יספיקו לחיצת יד נשיאותית חמה, כמה דברי ברכה מהלב ואולי איזו מטאפורה להמחשת ההישג הגדול, אולי הפעם לא "אריות ונמרים". מגיע להם הרבה יותר מאשר למכבי.