המורדים מתכוננים לכיבוש קוניטרה

העיר הסורית הדרומית קוניטרה עשויה לעבור בקרוב לידיהם של המורדים, והשאלה היא אילו מורדים יחזיקו בה. אמנם מרבית הארגונים המתקדמים לעברה נחשבים לכוחות מתונים, אך גם ארגונים איסלאמיסטיים עשויים לקחת חלק בהשתלטות עליה

יאבד את קוניטרה? אסד (AP)

מלחמת האזרחים בסוריה נמשכת, ונדמה שדרום המדינה הופך לזירה העיקרית במסכת הקרבות. מסתמנת אפשרות מוחשית, אם כי לא ודאית, שהמורדים הסורים יצליחו לכבוש את העיר קוניטרה, מקום שהכוחות של אסד הגנו עליו עד עכשיו בכל יכולתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפשרות הזו נובעת משורת הישגים של המורדים בתלים שסביב קוניטרה. העיר הזאת נמצאת עכשיו בסוג של מצור חלקי על ידי יחידות המורדים.

אהוד יערי (חדשות 2)
הבעיה של נשיא סוריה אסד היא שאין לו מאיפה להניע תגבורות. אם הוא יוריד תגבורות מהאזורים שמצפון לדמשק או מדמשק עצמה, הוא יפתח פתח למורדים באזורים האלו - ואין לו כוחות עודפים.

בינתיים, המורדים תוקפים בחזית הדרומית לדמשק, מבצעים התקפות בסדר גודל כאילו גדודי, עם 500 לוחמים במתקפה בודדת. הם נמצאים תחת פיקוד משותף של ארגונים שונים.

השאלה שעומדת לפנינו היא אם אכן תיפול קוניטרה, מי יהיו הכוחות שיהיו שם. מי שמתקדם לשם הוא אוסף של כוחות מתונים, אבל גם כוחות איסלאמיסטים שבדרך כלל נמצאים בעומק השטח, מתקדמים.