מקור העימות: נתניהו נגד ריבלין

המירוץ לנשיאות מגיע לקו הסיום, וראש הממשלה כך נראה, פועל באופן גלוי נגד מועד ממפלגתו שלו - ראובן ריבלין. אמנון אברמוביץ' על מערכת היחסים העכורה, שעלולה לפגוע במרקם היחסים בין חבר המפלגה

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו פועל בחודשים לדחיית מועד בחירת הנשיא ואף מנסה לבטל לחלוטין את המוסד, זאת בין היתר בעקבות סכסוך ארוך עם מי שהיה עד לאחרונה יו"ר הכנסת מטעם מפלגתו - ח"כ רובי ריבלין. אך מה עומד במרכז מערכת היחסים העגומה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו טוען שבחירת ריבלין לנשיא המדינה תעוות את רצון הבוחר. לתפיסתו, כיו"ר הכנסת, הוא התעמר בו והקניט אותו, לא היה קשוב לצרכי הממשלה, ודחה את בקשות הקואליציה. עוד אמר נתניהו למקורביו כי בישיבות נשיאות הכנסת לא שמר ריבלין על כבודו.

חברי כנסת ממגוון מפלגות טוענים שבמצוד אחר ריבלין נתניהו איבד יחס בין מטרה לאמצעים. "ריבלין היה יו"ר כנסת ממלכתי דמוקרטי וכלל ישראל", אומרים הח"כים, שמתייצבים כעת מאוחריו, בקרב לנשיאות המדינה.

 בסביבתו של ריבלין אומרים ראש הממשלה טעה לחשוב שיו"ר הכנסת הוא זרוע ממשלתית. אותם חברי כנסת מדגישים שתמיד ריבלין אמר "אל תדברו סרה בנתניהו". ריבלין חייך, השומעים צחקו, וכך הגענו לאן שהגענו.