מדוע דאג ראש הממשלה לעגלים?

השרים לפיד ובנט הביאו להצבעה הסרת מגבלות על חלב ועל ייבוא עגלים לישראל, ואז לפתע נסוג ראש הממשלה נתניהו והדגיש כי דרוש שיח עם ארגוני זכויות בעלי החיים. מה פשר הדאגה לעגלים? הסופר אייל מגד חשף: "אני מסמס לשרה נתניהו, כי יש לי מספר הטלפון שלה"

רינה מצליח (חדשות 2)

הממשלה קיבלה החלטות שאמורות להוזיל את מחיר הבשר והחלב. אלא שאחרי ששר האוצר יאיר לפיד ושר הכלכלה נפתלי בנט כבר הביאו את ההחלטה להצבעה, פתאום ראש הממשלה נתניהו אמר: "בואו נצביע רק על החלב, לא על הבשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט ולפיד הם חשבו שהם לא שמעו טוב, הם הרי הביאו להצבעה את שתי ההחלטות בתיאום עם נתניהו, שפתאום אמר להם: "צריך לדבר גם עם ארגוני זכויות בעלי החיים", ואכן ההחלטה שמקלה על ייבוא עגלים לישראל קבעה לבסוף כי על שר האוצר לדבר עם הארגונים האלה.

מה פשר הדאגה הפתאומית הזו לעגלים? הבוקר נמצאה התשובה בעיתון "הארץ". הסופר אייל מגד ידידם של בני הזוג נתניהו, כתב טור שכותרתו "העגל הזה הוא הילד שלי". "אני מסמס לשרה נתניהו, כי יש לי מספר הטלפון שלה", כתב מגד. "אני מסמס לה, כי אני מכיר את בעלה ויודע שהוא לא ערל לב, והיא אמרה לי שהיא לקחה את דבריי ברצינות. בבוקר פתחתי רדיו ושמעתי שההחלטה התבטלה".

מגד כמובן טועה בכך, כי היא ההחלטה לא התבטלה אלא עברה עם כוכבית. בכל אופן, טוב לדעת שיש דרך להשפיע על ההחלטות המתקבלות בישיבות הממשלה.