מרוץ מסובך לנשיאות: המועד מתקרב - ומועמד מוסכם אין

ח"כ ריבלין לא תומך ברעיון שתי המדינות, ח"כ בן אליעזר יעבור השתלת כליה, השר שלום מסובך בחקירות, יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק מנסה לגייס תמיכה - וראש הממשלה לא מצליח להביא מועמד מבחוץ. מועד הבחירה מתקרב, והמרוץ לנשיאות רק הולך ומסתבך

המועמדים המרכזיים. בן אליעזר וריבלין (חדשות 2)

המרוץ לנשיאות המדינה הולך והופך למסובך, ונראה שהבחירה בנשיא הבא תהיה בין נשיא ראשון שתומך במדינה דו לאומית - לנשיא מושתל הכליה הראשון. וכל זה, כשמי שהוזכר כמועמד המוביל, מסובך בחקירות - וכלל לא בטוח שיוכל לרוץ לתפקיד בחודש הבא ובזמן שראש הממשלה לא מביע תמיכה במועמד כלשהו מהקיימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם ח"כ ראובן (רובי) ריבלין ייבחר לתפקיד, הוא יהיה הנשיא הראשון שתומך במדינה דו לאומית. הוא אמר בעבר במספר הזדמנויות שהוא מעדיף לתת אזרחות לפלסטינים מאשר שיהיו שתי מדינות בין הים לירדן.

אמנון אברמוביץ (חדשות 2)


ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, מועמד מפלגת העבודה, מתמודד עם בעיות אחרות, בריאותיות. הוא מטופל בדיאליזה שלוש פעמים בשבוע, ומיד לאחר החג הוא הולך לעבור השתלת כליה. יש לקוות שהניתוח יצלח, כי בכל זאת מדובר באיש בן 78, שעברו הרפואי בעיתי מאוד. ההליך אמנם לא אמור למנוע ממנו להתמודד, אולם ודאי יעלה שאלות בקרב חברי הכנסת שמעוניינים לבחור בו לתפקיד.

שלום לא באמת במרוץ, נתניהו לא החלטי

ומה בדבר המועמד הנוסף, השר סילבן שלום? אמש החליט היועץ המשפטי לממשלה, בניגוד לכל ההערכות, שלא לסגור את התיק נגדו בחשד להטרדות מיניות - זאת עקב תלונה של אישה רביעית שהתלוננה ושמתקיימת בעניינה בדיקה.

לא באמת במרוץ. סילבן שלום (רויטרס)


עקב כך, שלום נמצא במלכוד. ישנה ציפייה שיסיר את מועמדותו או יודיע שהוא לא מתכוון להתמודד, אלא שהוא מעולם לא הודיע על כוונה לרוץ לתפקיד. אם הוא יודיע שהוא יסיר את מועמדותו, זה כאילו שהוא מודה בחשדות נגדו, שלא הבשילו לידי חקירה.

עם זאת, במערכת הפוליטית אומרים ששלום כבר לא במרוץ למעשה, וכי הוא לא עובד בשביל לגייס קולות ולא מדבר על העניין הזה. ההערכה היא שהתיק ייסגר סביב הזמן האחרון בו יש להגיש מועמדות, אולם נראה כי שלום לא יוכל להתמודד לתפקיד בכל מקרה.

רינה מצליח (יח"צ)


ובתוך כך - מועמדים נוספים בוחשים בקלחת. ח"כ לשעבר דליה איציק עובדת מאוד קשה כדי לגייס את החתימות הדרושות ולהתמודד לתפקיד. ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מוצא מועמד מבחוץ ולא יכול להרשות לעצמו שבבית הנשיא יישב מישהו שלא יהיה חייב לו, ולא מכריז על מועמד בו הוא תומך מבין אלה הקיימים. המצב מסובך - ומועד הבחירות לנשיאות הולך ומתקרב.