הפיוס ייבחן כשאבו מאזן יגיע לעזה

בשורות פתח יש מי שעדיין מתקשים לעכל את המהלך המפתיע של אבו מאזן בהתפייסות עם חמאס, ומסבירים כי הוא לא שקל את הדברים כהלכה. במקביל, בחמאס יידרשו להתמודד בקרוב עם בקשת הרשות לערוך ביקור רשמי של יושב הראש בתחומי הרצועה. זה ללא ספק יהיה המבחן האמיתי הראשון של ההסכם בין הצדדים

פעל מתוך בלבול? אבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

הסיכום בין פתח לחמאס אינו יותר מהצהרת כוונות לפי שעה, זאת בזמן שישראל מצויה במסלול של התנגשות מאופקת מול הרשות הפלסטינית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בכירים מאוד בפתח, המקורבים לאבו מאזן, מסתייגים מההסכם שעליו חתם באחרונה עם חמאס. הם סבורים שאבו מאזן פעל מתוך בלבול וכי החלטותיו במסגרת גיבוש ההסכם לא נשקלו כהלכה לפני שנתקבלו. 

הברית הזו תעמוד למבחן ככל הנראה כבר בימים הקרובים, כשחמאס יידרש להחליט האם לאפשר לאבו מאזן להגיע לרצועת עזה. עם זאת, שלפי שעה לא ידוע על שינוי בהנחיות למנגנוני הביטחון הפלסטינים באשר לטיפול בניסיונות של החמאס והג'יהאד האסלאמי לבצע פיגועים מתוך שטח הגדה המערבית.

(חדשות 2)

ההחלטה המרכזית של הקבינט היום, היא זו שנוגעת להגבלת הפקדונות בשקלים שבנקים פלסטינים מבצעים בבנקים בישראל. ברשות הפלסטינית יש מי שמביעים חשש מפני השפעת המהלך הזה.

"אם זה יקרה יווצר הר של שקלים בתוך הגדה", אמר היום בדאגה נגיד הבנק המרכזי הפלסטיני, ד"ר ג'יהאד אל-וואזיר. במצב כזה לא יוכלו עוד הפלסטינים לעשות שימוש בשקל כמטבע מקומי, וייאלצו לסחור בדולר האמריקני או בדינר הירדני.

למרות התרחיש האפשרי, ברשות מבהירים היום כי המצב עדיין לא הגיע לידי כך.