מה עומד מאחורי הנבואות של הנביא מבית אל?

עוד טרם קריסת המשא ומתן המדיני, שב והזהיר הח"כ לשעבר יעקב כץ חדשות לבקרים מפני הסדרי ביניים שבמסגרתם התחייבה ישראל לעקור אלפי מתנחלים מבתיהם. ההתראות נתבדו בזו אחר זו, אבל התהייה על המניע שעומד מאחוריהן נותרה בעינה. עמית סגל על האג'נדה של כצל'ה

קצת על נבואה: בתשעת החודשים האחרונים, בזמן שכולנו חיפשנו בנרות מקורות מחדרי המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, היה מישהו שידע הכל מבפנים.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל

בחודש יולי האחרון יצא כצל'ה, פעם יו"ר האיחוד הלאומי והיום פוליטיקאי בפנסיה, בחשיפה מרעישה: "ביבי-לבני-קרי-אבו-מאזן רקחו הסכם ביניים שבמסגרתו ייעקרו בשלב ראשון 7 יישובים".

ב-16 באוגוסט הוא עלה לשידור בגל"צ עם מידע חם מתוך החדר, שצוטט בהרחבה במהדורות החדשות: מישהו עמוק מבפנים (אולי סאיב עריקאת?) סימס לו בסודי-סודות שמדובר ביישובים הר ברכה, עינב, שבי שומרון, אלון מורה, יצהר ואיתמר. "זה ממש הרגע האחרון", הזהיר. הבית היהודי חייב להכניס מיד את החרדים לממשלה ולזרוק את לפיד, בהמשך אולי גם להקדים רפואה למכה ולפרוש.

בנט, שאנן שכמותו, לא מיהר לקבל את ההמלצה, אבל ב-27 בספטמבר כצל'ה חשף בדף הפייסבוק שלו את האקדח המעשן האמיתי: מקורותיו באו"ם (!) גילו לו שמדובר בעקירת 140 אלף איש מכל התנחלויות גב ההר, וגם ביקשו להבהיר "שאבו מאזן אינו מתכוון להגיד הפעם לא!!!" (סימני הקריאה והפאניקה במקור).

המציאות, חצופה שכמותה, העזה לחלוק על הנביא מבית-אל. ללב מתגנב חשד קל: האם יכול להיות שכל המידע הזה היה המצאה פרי מוחו הקודח של מישהו שקצת, רק קצת, מקנא בבנט ואורי אריאל שהצליחו הרבה יותר ממנו בכנסת? האם הקשר בינו לבין המציאות היה כה רופף גם בארבע שנותיו בפוליטיקה?

מצד שני, לך תדע. אולי ממש עכשיו אבו מאזן ונתניהו עובדים על הסכם לחלוקת ירושלים. עוד פרטים בפייס של כצל'ה.