המשרד להגנת העורף נולד בחטא

האם ההתפטרות של מנכ"ל משרד העורף היא הסנונית הראשונה במאבק בין השרים יעלון וארדן? ארדן דורש יותר סמכויות ותקציבים, ורוצה אפיל ביטחוני בדרכו למעלה. לעומתו, שר הביטחון ומפקד פיקוד העורף סבורים שהסמכויות צריכיות להישאר במשרד הביטחון. כולם מחכים שנתניהו יתערב

פורש בגלל הסכסוך. דן רונן (יח"צ)

המשרד להגנת העורף נולד בחטא - הוא לא הוקם כי מישהו הגיע למסקנה שחיייבים בנוסף לפיקוד העורף משרד נוסף לנושא. הסיבה להקמת המשרד, שמנכ"לו דן רונן התפטר היום (ג'), היא תעלולים קואליציוניים. מפלגת העצמאות של אהוד ברק הייתה זכאית ב-2011 לקבל עוד תפקיד שר, אז מינו את מתן וילנאי, אבל הוא היה שר בתוך משרד הביטחון וכך זה התגלגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אף פעם לא הגדירו באמת מה רוצים מהמשרד הזה ואיך להקים אותו. קודם הקימו את המשרד, ועכשיו השר האמביציוזי דוחף לצדדים כדי להשאיר לעצמו מרחב פעולה ממשי. כל שר שנמצא בדרכו כלפי מעלה רוצה איזה אפיל ביטחוני ולכן זה מאוד חשוב, גם לגלעד ארדן.

דורש יותר סמכויות (חדשות 2)

משחק כיפופי הידיים הוא דו צדדי - דן רונן מזכיר את מה שעשו לו, אבל אני אזכיר מה הוא עשה לאחרים: רק לפני כמה שבועות מפקד פיקוד העורף אייל אייזנברג הוציא מכתב וטען בו שהוא לא מקבל תקציבים לפעילות אזרחית מהמשרד להגנת העורף, ולעומת זה משרד הביטחון לא העביר לטענת המנכ"ל רונן תקציבים.

כל העסק הוא בלאגן אחד שלם, והכל מובא בפני ראש הממשלה כדי שיכריע. השר ארדן איים לאחרונה להתפטר, ואני לא יודע אם התפטרותו של רונן היא הסנונית הראשונה.

רוני דניאל (חדשות 2)

ארדן נחוש לקבל משרד בעל סמכויות, תקציבים ויכולות פעולה, וגם יעלון מתעקש שהמשרד הזה, לשם יעילות הטיפול בעורף יישאר בסמכותו. גם אלוף פיקוד העורף שותף לדעתו.

כולם מחכים להחלטת נתניהו כבר חודשיים שלושה, הכרעה בינתיים אין. כולם ממשיכים להתכתש, ואני לא בטוח שזה לטובת העורף.