במשטרה מודאגים מההסלמה בהר הבית

על רקע האירועים ההולכים ומחריפים בסביבת הר הבית, במשטרה הביעו חשש מפני חוסר יכולת של השוטרים למגר את המהומות שהפכו לתופעה שהולכת וחוזרת על עצמה. המתפרעים שמיידים אבנים מחביאים אותם בתוך מסגד אל אקצה, אליו השר לביטחון הפנים אוסר להיכנס מחשש לתבערה אזורית

התפרעויות על הר הבית. ארכיון (רויטרס)

במשטרה הולכים וגוברים הקולות שמביעים דאגה ממה שקורה בגזרת הר הבית. ההסלמה באזור בתקופה האחרונה, שכוללת עימותים במקום על בסיס כמעט שבועי, מדאיגה מאוד את כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק שלשום ביקר השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', בחפ"ק המשטרה בהר הבית ושמע שם קולות של לוחמים ומפקדים שאמרו לו שלא ייתכן שיהיה בירושלים שטח שייחשב ל"אקס-טריטוריה" למשטרת ישראל, שטח שלא ניתן להיכנס אליו ולאכוף בו את הסדר.

במקרה זה, מדובר במסגד אל אקצה, שנמצא על הר הבית. המתפרעים שמיידים אבנים ומשליכים זיקוקים לעבר השוטרים על ההר, בעיקר עקב מתן האפשרות לתיירים יהודים ומתפללים לבקר במתחם מצומצם למדי של ההר, משתמשים בשטח המסגד המקודש על מנת להחביא בו אבנים ויתר אמצעים בהם הם עושים שימוש נגד כוחות הביטחון.

משה נוסבאום (חדשות 2)


למרות זאת, השר אהרונוביץ' הנחה את מפקדי משטרת ירושלים להימנע מלהיכנס למסגד אל-אקצה. לטענתו, פריצה שכזו למסגד תשפיע על העולם המוסלמי כולו ותגרור תבערה אזורית. בשבוע הבא אף יתקיים דיון מיוחד בקבינט בסוגייה, בו תועלה הצעה לבצע מעצרים מנהליים בקרב גורמים קיצוניים בקרב ערביי מזרח ירושלים והתנועה האיסלמית, שמעורבת מאוד בנעשה במתחם.