איומי פרישה? נתניהו ואריאל הקימו ציר עוקף בנט

בעוד המאמצים להציל את המו"מ עם הפלסטינים עדיין מתקיימים, האיום של בנט לפרוש מהממשלה אם יחודש וישוחררו אסירים ערבים-ישראלים עדיין עומד בעינו. עם זאת, לא כל חבריו לסיעה חושבים כמוהו ומנסים למנוע פרישה. השר אורי אריאל הקים יחד עם רה"מ בנימין נתניהו "ציר עוקף בנט", שנועד למצוא פתרונות יצירתיים למצב

ציר עוקף שימנע פרישה? נתניהו עם בנט (מרים אלסטר, פלאש 90)

המשא ומתן עם הפלסטינים תקוע, ובשבועות האחרונים מתקיימים ניסיונות החייאה נואשים לתהליך הגווע. בתוך כך, עדיין עומד באוויר איומו של יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, לפרוש מהממשלה אם המו"מ יימשך - ובתמורה לכך, ישוחררו אסירים ערבי-ישראלים. אלא שלא כולם במפלגתו של בנט מעוניינים לעזוב את הממשלה אחרי מעט יותר משנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, מספר 2 במפלגה, הקים יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ציר "עוקף בנט" - והכל במטרה למצוא פתרונות למהלך של שחרור אסירים שגם יאפשר את הישארות הבית היהודי בקואליציה - למרות איומי בנט לעזוב אותה במקרה שכזה.

השר אריאל מאוד לא מעוניין לעזוב את תפקידו רב ההשפעה בממשלה, ויחד עם נתניהו מנסה לגבש פתרונות יצירתיים לשחרור אסירים ערבים-ישראלים כמו למשל שלילת אזרחותם הישראלית או להתנות את שחרורם ממאסר בתמורה לוויתור על אזרחותם. מדובר גם בתנאים שסביר מאוד שבנט יקבל, כיוון שהוא זה שהציע אותם בעבר לנתניהו.

ניסיונות נוספים לחידוש המו"מ: הפעם לתקופה של חודש בלבד

בתוך כך, בתחילת שבוע הבא ייפגשו שוב צוותי המו"מ של ישראל והפלסטינים כדי לנסות ולהגיע לפריצת דרך - כזו שלא הושגה בפגישה המשולשת של לבני, עריקאת ואינדיק אמש. הרעיון עליו מדברים הצדדים הוא להאריך את השיחות בחודש אחד נוסף, כדי לשחזר את העסקה שבה דובר בתחילה על שחרורו של ג'ונתן פולארד, תמורת המשך המו"מ ושחרור 26 אסירים פלסטינים נוספים.

רינה מצליח (יח"צ)


נושאים נוספים שתוקעים את התנעת השיחות הם הדרישה של ראש השב"כ יורם כהן לגרש חלק מהמחבלים שישוחררו לעזה ומחוץ לשטח ישראל, וגם דרישות חדשות ומגוונות שמציבים הפלסטינים דרך קבע.