מס השפתיים של אביגדור ליברמן

אתמול אמר ליברמן כי יעדיף ללכת לבחירות מאשר לשחרר מחבלים או להרכיב מחדש את הקואליציה. אמירה זו שייכת יותר למחלקת הווי ובידור - אף אחד לא רוצה כרגע להקדים את הבחירות. הדברים הם בגדר פוליסת ביטוח של ליברמן מול שותפיו לממשלה

הומור משלו. אביגדור ליברמן (יוסי זילברמן, חדשות 2)

לשר אביגדור ליברמן יש הומור משלו, מה שמאד מקשה על הפרשנים. נדמה שהוא שמע את דברי נפתלי בנט, שהגדיר עצמו כמנהיג הימין, ודיבר על הגשת תביעה אישית נגד אבו מאזן, ונאלץ בתגובה לסתום את הפירצה הזו באמצעות איום מרומז על הקדמת בחירות. הוא משיג כמה מטרות נוספות בדרך, אבל כל זה עדיין נמצא במסגרת מחלקת הווי ובידור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השנה הראשונה לכל ממשלה היא שנה שלווה, ודבר שבשגרה הוא שבשנה השנייה מתחילים לדבר על הקדמת בחירות. במקרה הנוכחי, אף אחד לא רוצה בזה, וכבר למדנו בעשור האחרון ששליש מחברי הכנסת לא שב אליה אחרי הבחירות. זהו צעד מסוכן אישית ויקר כספית, ולכן נדמה לי שזה דיבור של שגרה ולא משהו ריאלי.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

אך מעבר למלחמה על הנהגת הימין עם בנט, ליברמן מביט על שותפיו האחרים לקואליציה, שאמורים לתת מענה לסיטואציה שנוצרה – ציפי לבני ועמרם מצנע מ"התנועה", ויאיר לפיד שאמר שהוא לא יישב בקואליציה שלא תקדם מהלך מדיני.

הוא אומר לעצמו, למה לא להכין פוליסת ביטוח ולהיות הראשון שידבר על כך? אך בסופו של דבר, זהו מס שפתיים בלבד, פולקלור.