בואו ניתן לקלטות לדבר בעד עצמן

שולה זקן הפתיעה את כולם. אחרי שסירבה לחתום על הסכם ולהפוך לעדת מדינה היא חוזרת בה. הפעם, היא מביאה באמתחתה קלטות שיכולות לשנות את הכרעת הדין אך איננו יודעים מה תוכנן. לפיכך נותר לנו רק להמתין להכרעת השופט

"אמרה שלעולם לא תהיה עדת מדינה" (Flash90)

 בפרקליטות היו משוכנעים, לכל הפחות קיוו וציפו, שכבר ביום חמישי בית המשפט יתיר להם לחקור את אהוד אולמרט ולא ימתין עד אשר הוא ימתין. הם מוכרחים לקבל את רשות השופט משום שהוא נאשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא מן הנמנע שהשופט כבר הכריע ולא יידחה את הכרעת הדין האמורה להינתן ביום שני. לפרקליטות הוא יאמר: יש לכם תיק עם חשד לשיבוש הליכי משפט? תפתחו תיק ותלכו לבית משפט השלום, לא אצלי. אני את החלטתי כבר גיבשתי.

השופט דוד רוזן הוא שופט דעתן, מגובש ואף יעיל עד מאוד. הוא התחיל את המשפט ביולי 2012 ותוך 20 חודשים סיים אותו, כשבאמצע היו שתי פגרות. הוא לא התעסק בהיטלי השבחה, תב"ע, תכנון ובנייה אלא קבע נוסחה: עובד ציבור קיבל כסף? הנטל עובר אליו.

אינני יודע איזו החלטה יקבל השופט אבל אם הוא ירשיע את אולמרט, לא מן הנמנע שיוגש ערעור. במקרה זה, סנגוריו של אולמרט יטענו כי חקירתו של דכנר לא הושלמה, ההליך זוהם וההרשעה היא על פי עדויות נסיבתיות בלבד. השופט רוזן ייאלץ לסגור ולעגן את זה. ייתכן כי השופט לא ירשיע את אולמרט ויבקש לשמוע את עדותה של שולה זקן, כי אחרת, אם הוא לא ישמע את עדותה של זקן, - מה הוא יאמר?

האם השופט כבר הכריע? (חדשות 2)

אני לא מוכן להעריך מה תהיה התוצאה. עו"ד פטמן שייצג את שולה זקן חשב שהיא צריכה לפעול לטובתה ולא לטובתו ואני נתתי לזה ביטוי בטלוויזיה.

בהזדמנות זו אספר אנקדוטה קצרה: פגשתי את שולה זקן בבר מצווה של מי שהיה יו"ר ההתאחדות לכדורגל לפני כשלוש שנים איצ'ה מנחם. היא ניגשה אליי ואמרה לי: "איך אתה מעז? אני בחיים לא אהיה עדת מדינה ואני יודעת מי מתדרך אותך". זהו סיפור על שולה זקן ועל עמדתה כעדת מדינה לפני כשלוש שנים.

לסיכום אוכל לומר, אין שום חשיבות למה שיגיד אדם כזה או אחר ביחס למשפט, יש לתת לקלטות לדבר בעד עצמן.